Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem egy dokumentum filmben...

Nem egy dokumentum filmben láttam már, hogy az afrikai nők többsége nem fedi el a melleit. Miért nem teszik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyenletesen szeretnek lebarnulni.
2013. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
nem olvastam még utána de lehet ez náluk ilyen népi vagy vallási szokás. szerintem ők úgy tartják,hogy ne takarják el azt ami természetes és ami tejet ad a gyereknek.
2013. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Jártam Közép- és Kelet-Afrikában turistaként. Magam is kíváncsi voltam erre, meg is kérdeztem a helyi vezetőnktől.

Azt mondta, az ottani klíma és az ezáltal kialakult szokások nem indokolják a keblek eltakarását. Viszont egy díszesebb és ünnepi alkalmi viselet felsőruházatot is megkövetel. Gondolj bele, Németországban egyetlen szaunában sem viselünk semmit, tök pucérak vagyunk, mégsem érdekel a másik fütyije, vagy cicije.

2013. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vámos krisztián válasza:
Ők nem ettek a tiltott fa gyümőlcséből,ezért nem hiszik,hogy azt takarni kellene.Nekik ez természetes!
2013. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ruházat kialakulása erősen köthető az időjáráshoz, hagyományokhoz, civilizációhoz. Ezek az afrikai nők olyan közösségekben élnek, amelyek viszonylag kis létszámúak, a non-stop meleghez vannak szokva és mivel családi-törzsi alapúak, igen bensőségesek, nem nagyon jönnek zavarba egymás látványától, hiszen a születéstől a halálig mindenben mindenki mindent lát és tevékenyen közreműködik.


A fentieket alátámasztandó: nem csak Afrikában szokás ez. Tibeti nomádokról is olvastam hasonlót, hidegben felhúzzák a jakszőr bundát, de ha kisüt a nap, gond nélkül letolják magukról.


Ugyanez igaz dél-amerikai indiánokra is, róluk szintén vannak felvételek Nat.Geo. és hasonlók által.


Érdekes módon az ágyékot viszont valamilyen szinten mindenhol takarják. Talán sérülékenyebbnek érzik, nem tudom. Meg persze lehet, hogy a férfiakból indulnak ki és ott szempont, hogy harcban, vadászatban védve legyenek, viszont nekik mellük nincs, a nők meg nem vadásznak, nem harcolnak, de életük jelentős részében gyereket nevelnek és ezért praktikusabb, ha nem kell a szoptatáshoz vetkőzni.

2013. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!