Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érettségi írásbeli para?

Érettségi írásbeli para?

Figyelt kérdés

Nah, szóval, kevesebb, mint két hét és itt a szóbeli érettségi. Megmondom őszintén, eddig nem sok mindent tudok.

Ami fontos nekem, az a matek meg az info, attól nem félek mert jól sikerültek. A többi tantárgyból is megvannak a százalékok, de szóbelire, mint mondtam nem készültem még.

Nagyon nehéz egy ketteskét összegagyogni szóbelin. Ha már mondok, pár értelmes mondatot, akkor nem lesznek olyan szemetek, hogy meghúzzanak ?

Tuti volt már több ezer ilyen kérdés, de nagy a para.



2013. jún. 13. 13:58
 1/2 Sidel ***** válasza:

Ne parázz! (persze ezt könnyű mondani)

Tanulj és sikerülni fog. Nem olyan nagy cucc az egész, az emberek többsége túlparázza.

Történelemből ha olyan tételt is húzol, amit nem tudsz, a források és atlasz segítségével simán meglesz annyi, hogy átmenj, de nagy valószínűséggel annál jóval több is. (Én olyan tételt húztam, amit nem tudtam, ott volt a forrás, atlasz és végül ötös lettem.)

Irodalomból... hát tudj minden tételből valamit, abból is fel lehet készülni egész jól. Egyetemen csak ennél több tanulnivalód és kevesebb időd lesz, úgyhogy hajrá.

Tipp: Ahelyett, hogy itt kérdezel, tanulj... (Mondom én, akinek két vizsgája lesz jövőhéten mégis ide irogat... )

A nyelv nem tudom mennyire megy, de az meg jóval középszintű szóbeli alatt van. Ha pedig elmentél belőle érettségizni, akkor csak tudsz annyit minden témából, hogy átmenj. Nem bonyolult dolgokra kérdeznek rá és nem is kell hozzá olyan hű de kiterjedt szókincs.

2013. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sidel ***** válasza:
Nem tudom ugyan milyenek a tanáraid, de az enyémek ezerszer rendesebbek voltak az érettségin, mint akármelyik órán. Nem céljuk, hogy meghúzzanak. Nekem volt, hogy a tanár feltett egy eldöntendő kérdést és mikor látta, hogy bizonytalan vagyok, még bólogatott is nekem, hogy tudjam, a válasz igen. :) Szóval rendesek, ne félj tőle.
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!