Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Téglavető utca és a Sörgyár...

A Téglavető utca és a Sörgyár utca sarkán (A Lidl-vel szemben) álló romos gyárépületről hol talalhatnék bármilyen adatot? Csak ez az épület, nem egész Kőbánya érdekelne. (Nem tudtam hova besorolni a kérdést. )

Figyelt kérdés
Gondolnék pl. funkcióra, kiterjedésre, működés megszűnésének évére, bármire, köszönöm.

#Lidl #ROM #Kőbánya #sörgyár #kémény #X. kerület #téglagyár #téglavető #kőbányai pincerendszer
2013. jún. 16. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

894-ben épült a Maglódi út 17 telkén a Polgári Serfőző RT üzeme. A Kőbányai Sörgyár 4-es telepeként működött 1992-ig, majd átvette a South Africa Breweris cég. 1993 novemberében az üzem leállt, a Dél-Afrikai cég kivonult, és eladta a Sörgyárat. A 4-es telep hasznosítására több terv született, végül elkezdték bontani, és a Maglódi úttól majdnem a Sörgyár utcáig mindent lebontottak, csak ez az egy épület maradt meg.A bontott területen 2006-ban felépült a LIDL. Az épülettel kapcsolatban évek óta bontási engedély van érvényben, de közben műemlékké nyilvánításáért is harcolnak. Így aztán jelenleg nem történik semmi, csak egyszerűen pusztul.

Többet nem találtam.

2013. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1894*
2013. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, én is csak egy cikket találtam 2005-ből.
2013. jún. 16. 15:30
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha valaki érdeklődő idetévedne akkor itt egy cikk, most találtam

[link]

2013. jún. 16. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést már én is fel akartam tenni :D

nagyon durva az az épület, szívesen közelebb mennék

voltál már lent a sörgyár pincejárataiban? ha lesz rá lehetőséged, menj el egy ilyen túrára

2013. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!