Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van értelme az életemnek?

Van értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. nekem eddig semmi nem jött össze az életembe. soha nem volt barátnőm, nem sikerült az érettségim pedig tanultam és akkor se.

nincsen egy barátom se, szüleim se szeretnek azt akarják hogy már eltakarodjak itthonról, mindig csak szidnak.

nincs munkám itthon vagyok de semmi iskolai végzettségem.

am se értek semmihez.

és most arra a pontra értem el hogy végzek magammal,mindenkinek jobb lenne főként a szüleimnek. am se hiányoznák senkinek se, de ami a legjobban frusztrál hogy a lányok átnéznek rajtam egyszerűen nem tetszem egynek se.



2013. jún. 20. 17:08
 1/3 piriiiiii ***** válasza:

Figyelj csak. Tekints el az emberektől, az érettségitől (amit az emberek találtak ki), gondolkodj kicsit nagyban, ne emberi léptékkel. Rá fogsz jönni, hogy minden életnek van értelme.

Ne vedd el az esélyt magadtól. HÚSZ ÉVES VAGY, ami még semmi, a fele sem egy átlagos emberi életnek. Még nagyon sok minden várhat Rád, jó és rossz, s előbbi nem feltétlenül attól fog bekövetkezni, hogy van-e érettségid, avagy sem. Olvasd el az Út a vadonba című könyvet, s értékeld át a helyzetedet. A halál úgyis eljön egyszer, minek akarod siettetni?

Kilátástalan helyzet lehet ez egyébként, hidd el, hogy megértem. De mi az oka annak, hogy nem volt még barátnőd, vagy, hogy rossz lett az érettségid, hogy nincs munkád, és semmi szakmád? Ezekre válaszold meg a kérdést elsősorban.

Másodszor pedig szerintem a Te felfogásod lehet a probléma, elég pesszimistának tűnsz, így nem csoda, ha nem jön össze semmi.

2013. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. jún. 20. 17:28
 3/3 anonim válasza:

Irigylésre méltó a helyzeted, egyszerűen nyomsz egy tabula rasa-t. Semmid nincs semmiről se kell lemondanod hát.

Ne komplikáld túl, tedd azt amit igazán kell.

Pl. ha csajod van de munkád nincs, lehet csajod se lesz sokáig.

Ha munkád van de csajod nincs... többet dolgozol még fizetésemelést is kapsz.


Képzeld, hogy most csöppentél egy lakatlan szigetre bármiféle ingóság nélkül.

Ekkor is feltalálná magát az ember, neked annyival könnyebb, hogy van fedél a fejed felett. Sőt akkor lehet akad még egy s más, amire támaszkodhatnál!

2013. jún. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!