Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek mi az elképzelésetek a...

Nektek mi az elképzelésetek a jövőről?

Figyelt kérdés

Kb. olyan 2100-körülre ti milyen világot képzelnétek el?



!!!!!!!!!!!!!!RETARDÁLTAK KÍMÉLJENEK!!!!!!!!!!!!!!!!



2013. jún. 23. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

nehéz megmondani, simán elképzelhető hogy elpusztul, vagy részben elpusztul valami miatt az emberiség, akár már 100 éven belül is (főképp a saját meg a kormány hibájából). Azt mondják a népességnövekedés kb 2050-re leáll (?) vagy valami ilyesmit hallottam. Nem tudom, azt is hallottam már hogy a Föld elbír 18 milliárd embert kb (utána lezuhan... csak hülyülök)

Az biztos hogy a technológia már ilyen rövid időn belül is elképesztően nagyot fog ugrani az eddigihez képest is, tuti hogy szinte minden lehetséges lesz amit filmekben is láthatunk (hiszen régen is azt hitték lehetetlen, aztán ma már mennyi biszem-b@ szom van már, repülünk, meg nézzük az interneten a po rnót). 100 év múlva már a távszex is elérhető lesz, vagy letöltesz internetről két liter hideg borsodit. Úgyhogy szerintem kibeb@ szott állat lesz, de csak akkor ha az értékeinket is meg tudjuk őrizni, természetesen, az állatokat, fákat, ivóvizet, hidegsört, stb.

2013. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy milyennek képzeljük el, mert 100% hogy nem olyan lesz. :)

Nézd meg, hogy az 50-es években hogyan képzelték el az ezredfordulót...

A "jövőkutatók" eredményei is többnyire hülyeségek. Általában nem tesznek mást, mint a jelenlegi trendek vonalát továbbhúzzák a végtelenbe. Ha jól emlékszem Angliában jósolta azt valaki, hogy ha továbbra is ilyen ütemben nő a lovaskocsik száma, 50év múlva térdig fog állni a lósz*r az utakon, hacsak nem dolgoznak ki valami rendkívül hatékony módszert az eltakarítására. Aztán feltalálták a gépkocsit...

Amilyennek én itt most elképzelem a jövőt:

- A fosszilis energiahordozók használata csökken, egyre nagyobb arányban állnak át megújuló energiaforrásokra (nap- szél- árapály- bio- illetve geotermikus erőművek)

- Megvalósíthatóvá válik a fúziós erőmű

- A mezőgazdaságban elterjed a felelősen megtervezett génmanipulált növények termesztése (különösen a harmadik világban), így jelentős mértékben csökken az éhezés

- Elterjednek a hatékony szén nanocsöves víztisztító berendezések

- A jelenlegieknél jóval erősebb illetve sokkal jobb teljesítmény/fogyasztás arányú számítógépek jelennek meg (van egy-két érdekes koncepció)

- Megjelennek az emberi agynál jelentősen nagyobb számítási teljesítménnyel rendelkező önfejlesztő mesterséges intelligenciák

- A távolabbi jövőben valószínüleg lehetővé válik az emberek intelligenciájának megnövelése, közvetlenül az idegrendszerre kapcsolódó számítógépek segítségével

- A baromi távoli jövőben lehetséges, hogy megvalósíthatóvá válik az emberi tudat összeolvasztása mesterséges intelligenciákkal, illetve az emberi tudat digitalizálása, "feltöltése" egyfajta számítógépes rendszerbe (ahol virtuális környezetben élhetnénk tovább).

Ezek a jelenlegi elképzelések a jövőről. Azonban fogalmam sincs például mi lesz akkor, ha megtanuljuk manipulálni a Higgs-mezőt.

Nagy léptekkel haladunk a technológiai szingularitás felé. Nem tudjuk megjósolni a jövőt. Csak tippelni tudunk...

2013. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!