Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az interneten rendeltem...

Az interneten rendeltem magamnak valamit, és a csomagkövetésnél most ez szerepel: "Send item to customs". Ez azt jelenti, hogy a vámon van? Ugye nem kell majd plusz pénzt fizetnem érte?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha unión belülről jön a csomag, akkor nincs vámolás. Ám ha más országból, akkor kell vámot is fizetni.

Meglepetés akkor szokta érni az embert, ha mondjuk német eladótól vásárol, de az áru mondjuk Kínából érkezik.

2013. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Ázsiából jön a csomagom, hogy melyik országból pontosan, nem tudom. Amikor legutóbb rendeltem, akkor Kínából érkezett az áru, de nem kellett érte fizetnem, egyszercsak megérkezett postán. Akkor viszont nem volt csomagkövetőm, nem láttam, hogy a vámon van, ezért most kicsit megijedtem. Remélem, most sem kell érte fizetnem. (@_@)
2013. jún. 25. 13:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Csomag értékétől függ, hogy áfa illetve vámköteles-e. Azt hiszem, hogy 22EUR alatt áfa és vámmentes 22 és 150 EUR között 27% ÁFA köteles, 150EUR felett 27%ÁFA+1,5% VÁMköteles. De ez is olyan, hogy totállutri, hogy fizettetnek-e veled vámot/áfát, nem tudom mi alapján szűrnek (gondolom szúrópróba).
2013. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!