Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Társadalomtudomány vagy...

Társadalomtudomány vagy természettudomány? Humán vagy reál?

Figyelt kérdés

Végeztem a 8. osztállyal és most nem tudom melyik osztályba menjek,természettudomány vagy társadalomtudomány?

Szeretem az irodalmat és a nyelvtant,fizikát,kémiát.Kedvenc tantárgyam a földrajz.Nem szeretem a biológiát,sem a törcit,politikát.Megkérlek segitsetek! :)


2013. jún. 29. 22:13
 1/2 anonim válasza:

Várj! Ha most végeztél a 8-cal, akkor már rég tudod melyik gimnázium, melyik tagozatára osztályára mész, nem?(én is most végeztem, idén) Akkor nem értem, miért most kell eldöntened? Vagy nálatok, valami más rendszer van? :)

Én személy szerint humán tagozatos leszek, de ez természetesen nem jelenti azt, hogy neked is azt kell választanod! (Imádom a törit, politikát, könyveket, a nyelveket, irodalmat stb.) Fontos, hogy ne válassz olyat, amit nem szeretsz, mert a későbbiekben azt nagyon meg fogod bánni! Egyébként milyen átlagú tanuló vagy? És a reálon belül nincsenek további ágak? (gondolok itt pl.: kémiatagozatra, vagy föcitagozatra stb.) Az alapján, amit eddig leírtál, én inkább reálosnak képzellek, lehet, hogy a bioszt is szereted, csak rossz tanár tanított. Én a fizikát utáltam, de 8. osztályban, jött egy új tanár, aki nagyszerűen tanított, azóta beleszerelmesedtem a fizikába :). Elvileg 9. osztályba biokémia van, bioszon tehát tulajdonképpen kémia… Egyébként lehet, hogy a törivel is így „jártál” :)… Olyan, hogy nyelvi tagozat nincs? Itt az a jó, hogy az idegen nyelv(ek)re "mentek rá", és általában a későbbiekben még van időd eldönteni, hogy "hova is tartozol", az meg ráadás lesz, hogy addigra profin tudsz majd beszélni az adott idegen nyelven (persze, ha nem rossz gimnázium).

Ha válaszolsz a fentebb említett 1-2 kérdésre, lehet hasznosabb „tanácsot” is tudok írni, de ne feledd: Nem nekünk kell eldöntenünk, hisz mi nem is ismerünk annyira, csak a leírtak alapján van egy véleményünk! :)

2013. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nyelvi tagozat nincs..itt az a baj,hogy nem tudom,hogy reál vagy humán beállitottságú vagyok.Igaz,hogy azt kell választanom,amelyik könnyebben megy.Nem tudom eldönteni.A társin kell magolni, meg a töri.A természeten pedig a mateket nem szeretem.
2013. júl. 15. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!