Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak általánosságok...

Hogyan tanuljak általánosságokról, amiket strukturált a könyvében a tanár, és pontosan úgy kéri, ahogy van?

Figyelt kérdés
Kedden licenszvizsgám ( Magyarországon szigorlatnak nevezik, ha jól tudom) lesz és nagyon nehezen jegyzem meg az ilyen tételeket. Az egész értelmetlen általánosításokról szól, amiket beosztott a szerző (aki a tanárom) és hiába keresem a logikus strukturáltságot a felépítésében.

2012. jún. 30. 23:34
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Annyira akkor mégse általánosságok, ha nem tudod magadtól:)


Szvsz az ilyesmit értve kell olvasni és akkor tanulod meg a legkönnyebben. Gondold végig, hogy miről van szó, mi miért van. Ennél többet nem lehet tenni. Esetleg oszd fel egységekre és úgy tanuld, vagy jegyzeteld ki úgy, ahogy neked tetszik.

2012. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már kivan jegyzetelve és felosztottam hierarchikusan, de így se akar megmaradni...Mostmár a magoláson gondolkodok, ami nemnagyon ment nekem soha :((
2012. jún. 30. 23:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne logika, akkor úgy olvasd, mint egy regényt, és olvasd el háromszor.
2012. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor próbálj valami konkrétumot párhuzamosan mellégondolni. Szóval kösd valami konkrét esethez, és arról talán beugrik az általános szabály.
2012. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!