Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudom "megszo...

Párna kérdése:

Mennyi idő alatt tudom "megszokni" kint a nyelvet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szüleim állást kaptak Németországban és nagyon úgy néz ki, hogy ideköltözünk. Az lenne a kérdésem, hogy mikor érek arra a szintre, hogy nem okoz akadályt az ujsag esetleg a Tv megértése?

Amitől nagyon parázok az az iskola!!! Hogy megy ez kint? évet ismételek? annyira félek hogy nem fogok tudni megszólalni, szar jegyek stb..:-( Az első év milyen lesz?

Tapasztalokat, vélemenyeket ha tudnátok írni megköszönném.

16éves vagyok, 2év némettanulással.



2013. júl. 8. 20:19
 1/2 anonim válasza:
Ha német közegben leszel sokkal gyorsabban megy a nyelvtanulás, pár hónap alatt emelt szinten meg tudsz tanulni, mivel rá leszel kényszerülve. A 2 év német tanulással milyen szintre jutottál? Szerintem lehet halasztani vagy valami ilyesmi, amíg nem lesz stabill nyelvtudásod.
2013. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj otthon, végezd el a gimmit és utána menj külföldre továbbtanulni. Szerintem is a sulival lenne a legnagyobb problémád, mivel a hátralévö két évben mindent németül kellene tanulnod, és állandóan csak kullognál a többiek után, mert valamit nem értesz. És ez csak nem a német nyelvben vágna haza, hanem a többi tantárgyban is!

Eddig 2,5-ös átlaggal (magyarul 3,5) még mehettél föislolára, az idén csak 2,0 felett...ergo magyarul 4,0 felett. Ezért inkább végezd el a gimit Magyarországon, aztán még mindig mehetsz bárhová tanulni. Ne felejtsd, a német Abitur nem csak az utólsó évben tanultakról szól, hanem arról is amit kétévvel ezelött már tanultak. Szóval neked a két év alatt négy évet kellene bepótolnod nyelvtanilag...Ne szúrd el az életedet egy ilyen hazárdjátékkal!

2013. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!