Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anorexia után, hogy tartsak...

Anorexia után, hogy tartsak súlyt?

Figyelt kérdés

1 évig voltam anorexiás, most pár hónapja tartom a súlyom (162cm/50kg), de egyre nehezebb. Mindig, ha 1-2kg-val többet mutat a mérleg, egybõl visszajön az "anorexiás gondolkodás" és alig eszek valamit :( mellette rendszeresen mozgok heti 4-5x1,5 órát, de sajna így is sokat küszködök.Szerintem kicsit sok a heti 4-5kg súlyingadozás(azért ennyi mert ha fogyok akk lemegy vagy 4 kg is). Tudna valaki olyan étrendet/tanácsokat adni amivel naggyából stabilan tudnám tartani a súlyom?

17L



2013. júl. 9. 15:50
 1/10 anonim válasza:

Az a véleményem, hogy sajnos Te még mindig anorexiás vagy... :(

Én is voltam, de nekem sikerült annyit elérnem, hogy nem zavar, ha többet mutat a mérleg. Persze ez nem azt jelenti, hogy 10 kg-mal mutat többet, hanem 5 kg eltéréssel. Tehát anno az Orvosom is azt javasolta, hogy ne egy fix. súlyt lőjek be, hanem egy 5 kg-on belüli értéket. Tehát, én 160 cm vagyok, ehhez jelenleg 53 kg (teljesen normális) és én 50 kg és 55 kg között szoktam mozogni. Sokkal könnyebb ez így, figyeld meg. ;)

Ez nagyon fontos, mert én is, amikor beteg voltam, akkor állandóan 50 kg-on próbáltam tartani a súlyom...

(Voltam ennél kevesebb is, én 38 kg-ról gyógyultam meg, 2 éve, mára már teljesen!)

Kívánok Neked nagyon sok sikert!!! :)

2013. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor mit csináljak? mennyek vissza az orvoshoz?(mert már "elengedett") Gondolkoztam azon hogy dietetikus tanácsát kérem, de anyu teljesen kiburulna ha felhoznám... :(
2013. júl. 12. 07:19
 3/10 anonim válasza:

Úgy gondolom, hogy Neked is sikerült már eljutnod lassan a betegséged végére...., legalábbis remélem. :)

De akkor leszel majd 100%-on, ha végre megtanulsz nem félni attól, ha felszedsz pár kilót...

Mert kérdezem én, mi van olyankor, ha 55 kg vagy? Nem vagy szép? Hidd el nekem, semmi nem látszik az alakodon... :)

Ha meg leszeretnél dobni 1-2 kg-ot, jó hírem van, mert Neked és nekem könnyebb dolgunk van a fogyókúra világában, mert le tudunk fogyni..., ezt már Te is bebizonyítottad az anorexiáddal.

Én azt tanácsolom, engedd el Magad és ne félj attól sem, ha 55 kg vagy. Egyrészt még akkor is szép az ember, sőt én azt vettem észre, hogy a ruháim soha ilyen jól még nem álltak rajtam és nem vagyok csont sovány. Akkor amikor nagyon vékony voltam, a ruháim is nagyon rosszul álltak rajtam, mindegy is volt, hogy miben vagyok. :)

Tudom, hogy félsz attól, ha felszedsz, én is 50 kg-os testsúlyt szerettem volna tartani, de azt nem lehet!! Próbáld ki milyen, ha 51-52 kg leszel? Változik valami? Fájni fog? Valós volt-e a félelmed? Amíg nem próbálod ki, félni fogsz, nekem hidd el, én ezen már szerencsére túl vagyok és csak jelenteni tudom, hogy nem félelmetes 53 kg-on sem. :)

Írj bátran, ha van még kérdésed! :)


Szép napot! :)

2013. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És te hogy tartod ezt a súlyt? Mármint úgy értem, hogy sportolsz valamit? meg mellette hogyan eszel?

Az eddigi válaszaidt meg nagyon köszönöm!!

2013. júl. 13. 06:39
 5/10 anonim válasza:
100%

Igazán nincs mit, szívesen segítek, ha tudok. Nagyon rossz ez a betegség, tudom mit élsz át...

Eleinte görcsösen odafigyeltem arra, hogy mit eszem, mert én is tartani akartam az 45 kg-ot. Aztán megfogadtam az Orvosom tanácsát, miszerint el kell engednem magam a testsúlyommal kapcsolatban. Mondta, hogy miért nem próbálom ki, hogy egy kicsit felszedek, hogy nézzem meg, mi változik majd, mit mond a környezetem, észre veszik-e a változást... stb.

Hát én akkor egy jó ideig nem álltam mérlegre, kb. 1 évig, aztán azért észrevettem a ruháimon, hogy 1-2 darab nem jött fel rám. Viszont, ami nagyon fontos, Senki nem említette meg a környezetemben, hogy felszedtem, pedig 60kg körül voltam. De azt viszont észrevettem, hogy többen néznek meg az utcán, ami nagyon sok erőt adott. :)

Ekkor azért elhatároztam, hogy visszafogyok 50-55 kg közé, azóta meg 1 és 1/2 éve tartom az alakomat. Jellemzően 53 kg vagyok. :)

Nagyon jót tett nekem, hogy 60 kg-ra felszedtem, mert legalább megtanultam, hogy ne féljek a hízástól.

Az Orvosom azt is mondta, hogy nekem a 45 kg-ot azért nehéz tartanom, mert az én testem nem arra van kitalálva. A magasságomhoz és az életkoromhoz megvan az, hogy hány kg a normál, egészséges testsúlyom, ez nekem 52-55 kg. Ezt könnyen tartom. :)

Odafigyelek azért, hogy mit eszem, de annyira nem görcsösen. Én próbálok egészségesen táplálkozni, nem eszem sok húst, mert nem szeretem, de azért az is egészséges, ami a fehér húsokat illeti. Nem eszem kenyérfélét, de nekem nem is hiányzik, őszintén nincs is rá szükségünk. Salátákat, zöldségeket eszem, meg sajtokat, tojást, gyümölcsöket és mostanában nagyon rá vagyok kattanva a túrókrémre, amit én készítek házilag. :)

(Túró+joghurt+pár csepp édesítő+valamilyen idény gyümölcs)

Nagyon finom és egészséges. :)

Általában ezek teszik ki az étkezésemet, de nagyon fontos, ha bármit megkívánsz, edd meg!!!

Ha hazamegyek vidékre Anyukámhoz, akkor, ha süt sült krumplit, igenis eszem belőle, vagy, ha van otthon sütemény abból is fogyasztok, Nem annyit eszem, mint salátából, de eszem belőlük.

Csak, hogy szemléltessem, ma nagyon megkívántam a popcornt (Mogyi Popcorn), aztán azt ettem vacsorára. Nem olyan egészséges, de belefér. :)

Szóval mindent ehetsz, csak engedd el Magad!!! :)

Ja és már nem állok rá gyakran a mérlegre, ez is nagyon fontos!! Én 1 héten egyszer, vagy 2 hetente egyszer mérem meg magam. Ez is nagyon fontos!!!

Ha bármi kérdésed van még, írj nekem! :)


Szép napot! :)

2013. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ja, ez még lemaradt, szóval a sport!! :)

Mivel, amikor anorexiás voltam, nagyon keményen edzettem, ez átfedést képezett az exorexiával (túlzott testedzés), ezért mára nem nagyon szeretek sportolni. Ami nem jó, mert a sport egészséges, ha egészséges mértékig űzi valaki, meg, ha jó kedvvel csinálja. :)

Én néha elmegyek futni, mondjuk azt, hogy 1 hónapban (1-5 alkalommal), de van, hogy csalok és kihagyom. :)

Tehát nem sportolok valami sokat. :)

2013. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm ezeket a válaszokat! (amûgy dettó magamra ismertem az étkezésben csak én a hús.helyett inkább halat eszek sokat ;) jah és én is szoktam olyan túrókrémet csinálni! egyszerûen isteni gyümivel!! (és nagyon telít :) )

Errõl a hízzak egy kicsit, majd meglátom mi lesz csak az a gond, hogy már most szóvátették, hogy felszettem pár kg-t (162/50 kg-an!) és ez nekem õszintén nagyon rosszul esett, azóta figyelem ennyire a dkg-kat :(

Ha lenne valami kérdésem esetleg majd írhatnék privibe?

Még egyszer köszi a válaszokat! :)

2013. júl. 15. 07:11
 8/10 anonim válasza:

Természetesen, bármikor írhatsz nekem privát üzenetet! :)

Másra úgysem volt jó ez az egész betegség csak arra, hogy segítsek azoknak, akik még mindig benne vannak vagy akik éppen mint Te, már a végét járják az anorexiának. :)

Azt pedig sose felejtsd el, hogy kik mondták azt, hogy felszedtél...

Lényeges és fontos emberek az életedben? Mert azok ilyet nem tesznek. Akik meg igen, azok olyanok is...

Egyébként, meg nem biztos, hogy akik megjegyzést tettek az alakodra, negatívan akarták volna, lehet csak Te szűrted le úgy. :)

De írj bármikor, aztán majd segítek, amiben tudok!!! :)

2013. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is gyógyulni próbálok, de nagyon nem megy.Írhatnék nektek privátot?:(
2013. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem nyugodtan! :)
2013. aug. 9. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!