Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan teszek jobbat a Földnek...

Hogyan teszek jobbat a Földnek szerintetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és sokszor nézek a TV-ben olyan műsorokat ahol elmondják hogy pár évtized múlva már nem lesz elég ivóvíz. Elgondolkodtam. Kevésvizet használok tusolás közben, folyamatosan nem folyik a csap, de mondjuk ha.. tegyük fel főzök magamnak 2 virslit, amihez víz kell, az nem lett szennyezett, és nincs vele semmi baj. Természetesen meginni nem fogom, de ezt pl. kiöntve a földre (udvarba, vagy utcára, ahol nincs fű) akkor az a víz, felszívódik, és ha úgy van, vízzáró rétegbe ütközik, miközben a föld már megszűrte, így táplálom a felszínalatti vizeket. (Ugyan így az a víz amiben rizs, főttojás főtt, vagy olyan tea amit már nem iszok stb..)

Van ebben valami, és lehetne ezt így csinálni, vagy teljesen fölösleges, és mindegy hogy ezt teszem a vízzel, vagy, hogy leöntöm a lefolyón?



2013. júl. 16. 13:41
 1/5 piriiiiii ***** válasza:
Ne nézz annyit tévét, azzal marhajót teszel (nem csak a Földdel...).
2013. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát azzal, hogy leöntöd a folyón nem semmisül meg. Ugyanúgy részt vesz a víz körforgásában előbb-utóbb megtisztítva egy folyóba tér bele. Nem látom értelmét ennek a föld locsolásnak.

Gyűjts szelektíven hulladékot azzal többre mész :)

2013. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piriiiiii ***** válasza:

Amúgy bocs, tudom, hogy ez a válasz bunkóság volt, holott tök jó, ha ilyenen gondolkodsz, mert a Hozzád hasonló fiataloknak általában eszük ágában sincs ilyesmin törni piciny fejük piciny agyacskáját.

Én mindig azon gondolkodom, hogy régen (az emberiség hajnalán) mit hogy csináltak az emberek. Akkor a természethez fordultak. Most elfordulunk tőle. És ez rosszabb. A lényeg mindig-mindig a természetben rejlik.

Egyébként a lefolyón távozó víz nem kerül sokkal messzebbre, mint az, amit csak úgy kiöntenél az udvarra szerintem.

2013. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2013. júl. 16. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
ha kiöntöd a földre nagyrésze elpárolog és eső formájában leesik
2013. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!