Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátom nagyon spórolós és...

A barátom nagyon spórolós és minden kis hülyeségért kiveri a dilit. Normális ez? Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Írok egy példát:potyára ráakadtam a turkálóban egy márkás cipőre olcsón, hát megvettem. Igaz, hogy sok cipőm van, de nem tudtam otthagyni és amúgy is 2000 Ft volt. Erre nekem esett, hogy "minek nekem még egy cipő, van már annyi így is, jövőhéten meg majd nem lesz pénzem..."

Ezután egy felsőt is vettem szintén a turkálóban, mivel nincsenek kötött pulcsijaim és pont találtam egy tökéleteset. Ezért is letorkolt, hogy "háááát, már megint vásárolsz, de jó neked, hogy ilyen sok pénzed van, hogy mindennap veszel magadnak valamit..."


Szerintetek?


2009. okt. 20. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez is valami pszihológiai baleset ez a vásárlási kényszer. olyasmi minta játékszenvedély. Próbáld meg abbahagyni vagy az összes pénzed elúszik és a barátod is elhagy.
2009. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van. Attól, hogy "olcsó", még nem kell megvenni, ha nincs szükséged rá. A másik kérdés viszont, hogy ki keresi meg a pénzt?
2009. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
egyetértek az első kettővel
2009. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Hááát igen,ez egy furcsa jelenség és azt hiszem nem vagyunk egyedül!

Nekem sikerült változni, ha van cipöm akkor hiába, hogy olcsó, akkor se veszem meg, akárhogy is tetszik, mert majd akkor veszek, ha elkopik az egyik és kénytelen leszek.

Nem jó ha egyszerre sok cipöm van mert nincsen túl sok hely a tárolásra sem, meg amúgy mi sem állunk a helyzet magaslatán pénzügyileg.

Szép kötött pulcsim nekem sincsen,de azt mondta a párom, hogy a következö fizuból vesz nekem egyet, mert olyan szépen kértem:) és megmutattam, hogy tényleg nincs. Szóval kb. ugyanaz a szitu.

Én már nem vásárolok turkálóban mert ott minden olcsó és kevés pénzért sok mindent lehet venni. De a végén ha összeszámoltam, hogy abban a hónapban mennyit költöttem akkor fogtam a fejem, hogy tizezer alatt nem álltam meg. Csak éppen az a gond, hogy az embernek nehéz megállni a vásárlást.

ITT A TRÜKK:

Szóval én azt javaslom, hogy ha van már elég ruhád és cipöd akkor inkább valami közép kategóriás jó márkájú boltot szemelj ki, ami az izlésedet jól tükrözi és oda vidd el a barátodat, hogy nézegesse meg a ruhákat veled. Mondd, hogy nem kell venni semmit, van elég ruhád, csak nézze meg gyorsan, hogy neked mi tetszik. Ha valami ruhád "tönkremegy" -tudja hol kell vásárolnia neked, hogy ne járj "topisan".

Amúgy pedig ha turkálót, vagy olcsó ruhás-cipös üzletet látsz, akkor kerüld el, akár menj át az utca túloldalára!

Ez nekem bejött.

2009. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy mit veszek meg, hanem az,hogy ő miért szól bele olyan bunkó módon,ahogyan tenni szokta, hogy leordítja a fejemet...mert ha normálisan szólna, akkor lehet még tudna is hatni rám, de így...pff
2009. okt. 21. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó iró vagyok.

Ugyanezeket nem tudnád megbeszélni vele szép,finom hangnemben?

Talán az is nagyon jó lenne, ha te mennél oda hozzá, hogy szükséged lenne a segitségére, kérdezd meg, hogy mit gondol, hogyan lehetne kompromisszumot kötni, megoldani. Meg hogy ne ugasson le mert ez neked nagyon fájó! Segitsen és ne biráljon mert az nem vezet jóra, csak valami megoldás ami mindkettötöknek jó.

2009. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátod úgy beszél mint a muterom és ez nem normális.
2012. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem hülye egy barátod van...

Komolyan nekem már kezd elegem lenni ezekből a hülye magyar spórolókból, példa: 150ft a tej, megveszi, 155ft a tej: "Jaj ez túl drága megvárom a Karácsonyt majd hátha leárazzák"

Még anyám is ilyen, és annyira tud idegesíteni..

2014. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!