Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lesz vki hajléktalan?...

Hogy lesz vki hajléktalan? Van olyan aki önhibáján kívül pl hogy kisemmizék? Van visszaút a 0-ról?

Figyelt kérdés

Olyanról tudok aki az alkohol miatt lett hajléktalan, volt családja, gyereke, háza, kocsija.

Van olyan akinek annyira tönkrement a vállalkozása hogy lecsúszott a 0-ra?

mikről tudtok még?


2009. okt. 21. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Lakásmaffia
2009. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sok elvált apa is hajléktalanná válik.A Bíróság mindig az anyának ítéli a gyereket.Nem terhelő a nőre nézve,ha szeretője van,ha nem fizeti a közüzemi díjakat stb.akkor sem,ha mindezeket a férj okmányokkal igazolja.A ház közös tulajdon,de hitel van rajta,amit a férj fizet.Amíg közös háztartásban élnek,ez megoldható,de a válás után már nem.A férjnek marad havonta 40-50.000.- Ft-ja,ebből nem tud kifizetni 30.000.-Ft hitelt,és még élni is.A ház elúszik,és Ő is meg a család is hajléáktalan lesz.

És ilyen eset nagyon sok van.

2009. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
az sem ritka, hogy a szülők kiteszik a gyereket, mert már annyira nem tudják elviselni (alkohol, drog, stb), ők főleg 17 és 25 közöttiek, vagy a gyerek szökik meg, mert már ezt a megoldást is jobbnak találja, mint az otthonélést. Erre is számtalan példa van.
2009. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az unokahugomat 18 évesen kitette az anyja. Az indok az volt, hogy szeretett volna többet a barátjánál lenni, gyakrabban ott aludni. Na ebből az lett hogy kidobták,hogy a lánynak nincs hol aludnia, van hogy a barátnői megengedik hogy náluk aludjon, van hogy nem. Az anyja nagy Isten hívő, nem lát kettőig tőle, most született neki 2 babája, szóval nem értem hogy tehette ki a szűrét a nagyobbnak.
2009. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A szociális háló még mindig olyan erős, hogy ha valaki lakhatás nélkül marad, attól még nem kerül az utcára.


Akiket az utcán látsz hajléktalanokat, azok nem éltek a társadalom által nyújtott "utolsó szalmaszállal", ha úgy tetszik saját akaratukból élnek az utcán.


Kevesen tudják, de ha hajléktalan vagy, jogosulttá válsz beköltözni hajléktalan szállóra. Nem melegedőt kell ezalatt érteni. Ez olyan mint egy munkásszálló. Saját állandó szobát kapsz, főzhetsz, moshatsz magadra. Ez persze nincs ingyen, de mindössze néhány ezer forint havonta.

Orvosi ellátásra is szerezhetsz jogosultságot, ez 4500Ft havi díjat jelent.

Ingyen kapsz használt ruhát, cipőt de van, h újat is.


Ha tehát megvan az elszántság a munkához, a boldoguláshoz, akkor van visszaút.


Akiket az utcán láttok, ők nem akarnak már visszatérni. Ezt érdemes tudni.

2009. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha most nem találtam volna albérletet hosszú hosszú hónapok után,akkor most én is az utcára mennék.Én a(mostmár volt)élettársam házában laktam,de tönkre ment a kapvsolatunk 9 év után.Mindent közösen vettünk,fizettünk,de most azt mondja nincs közöm semmihez.Én (sajnos nagyon naívan)csak rá alapoztam,így most semmi tartalékom,vagy lehetőségem.Amihez"nyulhatnék"

Hülye voltam,nagy árat fizettem érte,nagyon "jó"tanuló pénz volt.

Innentől valószínűleg nem igen fogok hinni senkinek....Sajna..

2009. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most mégis van hol laknod, sőt internet hozzáférésed is van:P
2009. okt. 21. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

9.36-os vagyok.Gondolom nekem írtad a komit.Igen van(lesz) hol laknom.és a net a melóhelyemen van...de a gyerekek miatt az is KELLENI fog.Ugyanis a sulihoz már sajna nélkülözhetetlen.A lényeg az,hogy hónapok óta keresem a lehetőséget,hogy eltudjak költözni tőle.

Eddig meg azt hallgattam,hogy élősködök rajta.(de ez egy másik történet)A kérdésedre vélaszolva,ilyen formában is lehet valakiből hajléktalan.

2009. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgyérted hogy akinek nincs háza csak lakik valakinél?
2009. okt. 22. 07:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddig nem állt módomban válszolni.Igen.Hiszen nekem nincs házam,lakásom.az élettársam házában laktam.De elkellett jönnöm.Most albérlet...és szerinted utána.....?
2009. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!