Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jók az okostelefonok?

Miért jók az okostelefonok?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kérdést látok itt telefonokkal kapcsolatban, és azt látom, hogy mindenki ezeket az okostelefonokat akarja minden áron...

mivel jobb egy okostelefon egy normális, gombos, fényképezős, bluetoothos, zenelejátszós telefonnál? szerintem már az előbb említett sima telefon is túlextrázott, többet tud, mint amire szüksége van egy embernek..



2013. júl. 20. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesebb, könnyebb, gyorsabb is a kezelése, mint a sima gombosnak. Meg mostmár teli vannak mindennel, ezekben vannak a legjobb videókamerák, stb. nekem a nokia lumia 920-as (vagy nem tudom hogy a 925-ös milyen) az álomtelefonom. Mintha egy másik szint lenne a többi között, dehát én annyira mindent nem ismerek az okostelefonokkal kapcsolatban, és lehet hogy valakinek másra van szüksége, viszont amiket olvastam ezzel a telefonnal kapcsolatban, azok alapján tényleg veri a többit. Az emberek többsége eleve szeretik az ilyen kütyüket, minél szebb, stb. Nekem tetszik a nokia külseje, formája, a kijelzője nagyon jó, éles, nagyon jók a színei. Nagyon érzékeny, akár a körmöddel vagy kesztyűben is tudod kezelni. A kameráról már beszéltem.. Annak idején nem érdekeltek ennyira a telefonok, de ez nagyon megtetszett
2013. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, a kezelése könnyebb... nem a súlya. Meg mondjuk nagyobbak is az érintőképernyősők. De ez belefér
2013. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Simán, meg kell nézned egy reklámot egy okostelefonról... Máris kedvet kapsz hogy használj egyet! Ki ne akarna egy olyan dolgot, ami egyszerre egy: Naptár, Vekker, Zsebóra, Internetelérési eszköz, Kamera, Zenelejátszó, Fényképezőgép, Távvezérlő egység (Bluetooth), Kép és videónézegető, Játékkonzol, GPS, Rádió, Mozgásérzékelő, Stopper, és a mai extrákkal már tulajdonképp a szemeiddel és a legyintéseddel irányítod, ki ne akarna a birtokába venni egy ilyent? Nem is beszélve a milliárd applikációról, amivel teljes mértékben személyre szabhatod! Olyan mintha a partnered lenne az életben, egy kis robot ami segít neked!
2013. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Utolsóval egyetértve nálam pl. egy mini személyi asszisztens. Az applikációknak hála mindent tud, ami a munkámhoz nagyon jó kiegészítés, nem kell laptopot és milliónyi mappát magamnál tartanom, ahányszor elmegyek valahova. Másrészről a mobilinternetnek hála mindig elérhető vagyok mindenki számára. Fényképezni is szeretek
2013. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nos..

a felsorolt extrák nagyrészét az én mobilom is tudja, pedig csak egy samsung GT-E2550em van.. naptár, ne kábíts:D nem nagyfater vagyok vonalas telefonnal!:D az első tégla siemensben is volt naptár... és ezen is van net meg facebook.. bár fizetni kéne hozzá, az tény, de (és itt rátérnék az utolsó válaszoló érvére) nagyon nem tesz jót az embernek ha mindig elérhető... például én vonattal járok.. azt látom, hogy az emberek nagyja felül a vonatra és elkezdi nyomkodni a telefonját, és hátulról bekukucskálva látom, hogy facebookoznak.. az elmúlt 2 évben az egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány embert láttam mondjuk regényt olvasni..

egyébként a miniaszisztens dolog.. a mobilomon van naptár, amin be vannak állítva a szülinapok, évfordulók, meg hogy ne felejtsem el bevinni valami papírt, vagy tejet hozni a boltból.. nem kell hozzá okostelefon, igazából egy papír és egy ceruza is megtenné ugyanezt:D


első válaszra pedig azt reagálnám, hogy tudtommal ezek az új telefonok baromi törékenyek.. (kivéve ha direkt nem ütésállónak hirdetik, ami persze egy 10essel megdobja az árát.. és így "ütésállón" is kb annyit bír, mint a régebbi telefonok (értsd mint pl az enyém) )

az érintőképernyő és a nagy kijelző miatt marhagyorsan merülnek, kb naponta-kétnaponta tölteni kell őket

az érintőképernyő korántsem könnyíti a kezelést.. én gimiben simán megírtam úgy smseket, hogy közben a tanárra néztem és a hátam mögött volt a kezem... mert a gombok miatt tudtam, hogy mit nyomok, mit írok.. ez az érintőképernyő miatt elveszett

ami előnye van mondjuk suli tekintetében, hogy az okostelefonokra felrakhatod a puskát wordben és úgy elég nagy anyagot le tudsz nézni kis méretről.. másrészről ha a papírfecnit a tanár elveszi, abból nem lesz semmi problémázás:D (már azon túl, hogy az illető puskázott ugyebár)


nem mondom, hogy a telefon csak telefonálásra jó, mert én sem csak arra használom... ez az ébresztőm, az emlékeztetőm, néha a számológépem (bár fejben szívesebben számolok, mert érzem, hogy akkor nem butulok el:D), jegyzetem, szükség esetén fényképezőgépem (bár én csak nyaraláskor szoktam fényképezni, nem fényképezek le minden szart)

de amit ezek a szuperkütyük nyújtanak, az csupán mánia és függési lehetőség:/

2013. júl. 22. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, a te telódban pl. nincs Wifi. A mai okostelefonok többségének olyan kamerája van, hogy simán kiváltja az olcsóbb fényképezőgépeket, videókamerákat. Elég kicsik ahhoz, hogy fél zsebben minden fontos dolgot magunknál tudjunk hordani. Mivel szinte kivétel nélkül van mindben GPS, feldob rá az ember egy progit, és kb. bárhova elnavigálja a telefon.

A kijelzőjük mérete miatt akár filmet is lehet rajtuk nézni. "Problémázol" azon, hogy kevesen olvasnak könyvet. Hát látod, okos telefonon azt is lehet, ráadásul nem csak egyet, hanem egy egész könyvtárnyi olvasnivalót cipelhet magával az ember. Igaz, hogy össze sem hasonlítható a valódi könyvek olvasásával, de pl. egy hosszabb vonatúton nem biztos, hogy az ember plusz egy(-két-három) könyvvel akarja terhelni a csomagját.

Ráadásul vannak olyan okostelefonok, amiknek van teljes, fizikai billentyűzetük.


Lehet, hogy neked nincs arra szükséged, hogy munkával kapcsolatos e-maileket, határidőket, akármiket tárolj a telódban, de nem várhatod el a komoly üzletemberektől, meg úgy általában bárkitől, hogy azért hordjanak magukkal 30 táskát, hogy legyen helye a: kézi naptárnak, a laptopnak (ne adj Isten asztali gépnek xD), az összes esetleges iratnak, egy fényképezőnek (mert lehet, hogy út közben lát valamit, amit később szeretne megmutatni a családjának), egy zenelejátszónak (mert néha egyszerűen jól esik némi zene).


" azt látom, hogy az emberek nagyja felül a vonatra és elkezdi nyomkodni a telefonját, és hátulról bekukucskálva látom, hogy facebookoznak..."

Aham, értem. Tegyük fel, hogy éppen nincs pénz az illető kártyáján. Honnan tudod, hogy (bármennyire is személytelennek tartom) nem épp felköszönti egy távol élő ismerősét, nem gratulál neki valamilyen elért eredményéhez?


"tudtommal ezek az új telefonok baromi törékenyek.."

Érdekes, nálunk a családban mindenkinek esett már le a telefonja, az enyém is nem egyszer betonra, semmi baja nem lett, pedig nem Nokia, hanem Sony Xperia. Ennyi erővel én meg azt mondom tapasztalatból, hogy a Samsung SGH nemtommik ugyanilyen törékenyek, anyunak és nekem is volt, egyszer esett le szőnyegre(!!), azonnal tönkre is ment.


Oké, neked nincs szükséged az okostelefonok extráira, értem, nem kell háborogni. (Mert már magának a kérdésnek is háborgás-szaga volt.) De ettől még másnak lehet, hogy pont ezek könnyítik meg a mindennapjait.

2013. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kérdező: azért egy mai telefonokra kitalált naptárat nem igazán lehet egy lapon említeni a te telefonodon levő naptárral... Egyébként meg az utolsóval teljesen egyetértek, én is gondoltam, hogy te már a kérdés kiírásánál tudtad, hogy bármilyen hozzászólást kapsz, nem fog meggyőzni, ezért nem is értem mi értelme volt kiírni a kérdést.
2013. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem haborgas, cssk erveket szeretnek olvasni mellette, mert en ellene vagyok.. gyozzetek meg!:D


Mi a kulonbseg a naptarnal?


Nyilvan, nem hordhat mindenki dossziehadakat magaval, ez jogos:)


Hogy a vonaton epp felkoszont vagy gratulal valakinek.... hat a facebook szemelytelen kozossegerol is megvan a velemenyem.. de nem hiszem, hogy az ilyesmi nem er ra a koszongetessel, mig haza nem er.. ugy ertem... barmikor elerhetonek lenni nem jo dolog... szemelyiseg, maganszfera es kapcsolatellenes dolog... es ha beszelgetni akar massal, az oke, az jo dolog! De akkor hivja fel a masikat es ugy dumaljanak, elvegre eredetileg erre van a telefon.... ha meg nincs penz a mobiljan... akkor honnan netez a wifi nelkuli vonaton?:D

Es szinten a mindig elerhetoseg hatranya az a sok ures, felszines poszt a fbon... "jo reggelt" vagy "gyurunk a fitness teremben" vagy "jo a buli"... ezek csak arrol tanuskodnak, hogy az ember a sok lehetoseg kozott iszonyatosan maganyos, es gyuras helyett kockul, illetve a buli sem olyan marhajo, elvegre a mobiljat nyomkodja.... az embereket fuggove teszi! Mobilfuggove es kapcsolatfuggove..

Egy mai ember naponta atlagosan 7 masodpercet tolt a mobilja nelkul...ennyi idot meg levego nelkul is kibirsz, de mobil nelkul mar nem?


Mielott jonne, hogy en is mobilrol irok, nem... ez tablet!:D de ha nem ajandekba kaptam volna, eszembe se jutott volna penzt adni ra.. egy ebookreadert akartam, de ezt kaptam.. (nem vagyunk gazdagok, csak batyam hozta az USAbol)

2013. júl. 26. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy jó tablet és egy jó okostelefon között gyakorlatilag nincs különbség (GPS, 3G/GSM, stb. egység is lehet mindkettőben!), csak a méret.


Az egésznek akkor van értelme, ha van mobilinterneted.

Ekkor szinkronizálva lehet a felhő és a telefon között a naptárad, kontaktok, feljegyzéseid, könyvjelzőid, böngésző történet, képek.


Ha a butatelefont elhagyod vagy ellopják, akkor az adatoknak annyi. Ha az okostelefonod, ami automatikusan szinkronizálódik, eltűnik, csak veszel helyette egy másikat, bejelentkezel, vársz kicsit, és minden adatod ott van újra veled! (Gyakorlatilag egy külön csatornaként használható a felhőhöz, adataidhoz.)

2013. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szerintem felesleges volt feltenni ezt a kérdésed, kedves kérdező, ha ennyi mindent tudsz, a telefonokról:)

Szerintem kár ezen vitatkozni, mindenkinek más a jobb, van aki nem tudja megoldani a bevásárlást egy "fecnivel", mert elveszhet, a telefon meg mindig nálunk van, nem mindegyik merül le a nagy képernyő miatt, és, ha mondjuk olyan zenemániás vagy, mint én, nem tudod ki bírni, hogy NE hallgass zenét, mondjuk addig amíg bemész a városba, ugyanis én nem Pesten lakok. És van olyan is aki szívesen lefotóz mindent, és lehet, hogy az neked "szarság", de neki nem! Van aki az érintőképernyőn pötyög gyorsabban, mint egy gomboson. Lehet, hogy egy gombos, is annyit tud, mint egy okos telefon, csak nem mind1, milyen mínőségben. Nekem is volt gombosom, és borzalmas volt!!! ok, nem merült le, nem tört el, de még egy nyamvadt SMS -t sem engedett elküldeni, szóval mindenkinek más a jó.

Minden ember más, és minden telefon más, mindenkinek más kell! ne hurrogd le azokat, akik másra vágynak, mint te! Te beéred egy egyszerűbbel, másoknak azonban szükségük van egy komolyabb telefonra...

2013. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!