Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől sárgul a füvünk?

Mitől sárgul a füvünk?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni abban, hogy vajon mitől sárgul a fű a hátsó kertben. Szép zöld pázsit van, rendszeresen öntözzük, 3 havonta jönnek a kertészek trágyázni, és mégis foltokban sárgul. Mintha mohásodna, vagy nem tudom. Elvékonyodik a szála, meg nem is nő, és sárgul. Mitől lehet ez?

2013. júl. 22. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
mikor öntözitek?? Mert ha a nagy melegben akkor egész egyszerűen kiég a fű..
2013. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, a fű nem ég ki ha melegben is locsolva van. Más növények igen, mint konyhakerti növény, bokrok, de a pázsitot bizony naponta többször is meglehet öntözni.
2013. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
este öntözzük, napnyugta után, hogy ne égjen ki. és a durva az, hogy csak helyenként sárga, pedig minden egyes négyzetméterét ugyanúgy gondozzuk. Szóval nem is értem. :(
2013. júl. 22. 14:51
 4/5 Fanny1885 ***** válasza:
Nem írtad milyen trágyát használnak. Azzal is ki lehet égetni. Főleg azzal! Amennyiben azokra a helyekre koncentráltabban kerül a trágyából és nincs jól beöntözve,akkor megsárgul/kiég. Ellenkező esetben,ha nagyon megöntözik trágyázás után akkor a víz megáll és egy helyre koncentrálódik. A fű sokkal keményebb dió,mint sokan gondolják. A foltok méretét nem írtad. Nem lehet,h egyszerűen egy háziállat vizelete okozza?
2013. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt, hogy milyen trágyát használnak, sajnos nem tudom. Majd legközelebb megkérdezem. Viszont, mivel hogy hivatásos kertészekről van szó, szerintem ők jól be tudják trágyázni, szóval nem gondolom, de lehetséges.


A háziállatok miatt pedig nem lehet. Egyrészt azok nagyobbak egy-egy pisifoltnál, valamint a kutya el van kerítve, nem mehet a fűre.

2013. júl. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!