Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet 6-7 év alatt perfekt...

Meg lehet 6-7 év alatt perfektül angolul és franciául tanulni?

Figyelt kérdés
13/L Persze ne úgy, hogy a tanulás rovására menjen.(a többi tantárgyra gondolok) Szerintetek sikerülne? Angolt már 6 éve tanulok de őszintén nem ragadt valami túl sok rám. A franciát meg fakultatívnak gondoltam.

2013. júl. 24. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze. Nekem sajnos általános iskolában olyan tanárom volt, aki nemigazán foglalkozott a tananyaggal, 5.-től 8-ig pl egy könyvből tanultunk. Tehát rám se ragadt szinte semmi. Átkerültem középiskolába, 10.-ig megint "semmitnemérő" tanárnőnk volt, aztán 11.-ben kaptunk egy másik tanárt, most év végére (12.) már megvan a nyelvvizsgám, tehát én merem állítani, hogy aki tényleg foglalkozik vele, az meg tudja az angolt tanulni. Ráadásul gondolj bele, én most érettségiztem is, közbe mentek a nyelvvizsgáim is, mindenből átmentem, csak a matekom lett kettes :) a többi ötös.

Franciát is kezdtem anno tanulni, de sajnos ahol én lakom nagyon drága a nyelvtanár, így a személyes névmásoknál leragadtam, de most, hogy továbbmegyek majd kezdem elölről, viszont sokan mondják hogy nehéz, így én a helyedben elsősorban az angolra hajtanék rá, és miután abból megvan a nyelvvizsga, akkor kezdenék egy másik nyelvet, ami a te esetedben a francia. A lényeg az, hogy tényleg kell vele foglalkozni, nem elég az, hogy az órán odafigyelsz, otthon is kell tanulni, gyakorolni, angolul nézni/hallgatni/olvasni a dolgokat. Sok sikert

2013. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Csak az a baj, hogy anya és apa sem tud angolul:(

Így otthon nem tudok senkivel se gyakorolni.

A nyelvtanár meg túl drága és most nem állunk úgy, hogy azt is fizessük.

2013. júl. 24. 10:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem írni, hogy a munkámhoz majd hogyha összejön 7-8 év múlva akkor muszáj, hogy franciául tudjak beszélni.
2013. júl. 24. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézzél sok angol filmet és játsszál online játékokkal. Első körben írásban tudsz ott kommunikálni, de kis ismerkedés után teamspeak vagy hasonló beszélgetős programot is használhatsz (mikrofonnal). Ez a fajta élő beszéd meg nagyon jó gyakorlás (főleg, ha Brit angolokkal sikerül megismerkedni, ők beszélik a legnehezebben érthető angolt)
2013. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. júl. 25. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerinted az én szüleim tudnak angolul? :D Sima szakmunkások, nem velük kell gyakorolni. Hanem szavakat tanulni, kifejezéseket, mondatfordításokat csinálni, nyelvvizsgás feladatsorokat kitölteni, szövegeket olvasni, értelmezni, sokat hallgatni angol szövegeket (6 minute english BBC tökéletesen megfelel erre) Az elején nehéz a hallgatás, éppen ezért ezt akkor kezd el, amikor már úgy haladsz a vizsga felé.

Én azt mondom, először az angollal foglalkozz, aztán kezd a franciát ha megvan a vizsga. Ha jól számolok, és ha tényleg foglalkozol vele, akkor egy 4 év múlva megvan az angolod, marad még 4 éved a franciára. Szépen be lehet osztani. Persze lehet a kettőt is egyszerre, én soha nem próbáltam két nyelvet egyszerre tanulni, tehát nem tudom hogy ez mennyire menne. A lényeg, hogy sokat hallgass, olvass angolul, ezzel lehet a legjobban tanulni.

2013. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!