Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tuđna valaki az "Ádám" névhez...

Tuđna valaki az "Ádám" névhez hasonló úm. "UFÓ-szerű" nevet mondani, ami jól passzolna egy sci-fi-ben egy földönkívülihez?

Figyelt kérdés

Nem hülyeségből kérdezem, tényleg segítség lenne: A mostani táborban majd utolsó napokon lesz Ki-Mit-Tud, és arra írtam egy drámaszerű előadást, Madách "Az Ember Tragédiájának" rájátszásával, az "UFÓ tragédiája" címmel. Persze valójában annyira nem hasonlít rá, inkább stílusában, a történet kicsit más, és persze jóval rövidebb, hisz majd meg is kell tanulni 2 hét alatt (nem csak nekem).

Két szereplős, illetve a végén van egy "összefoglaló isteni kijelentés", két UFÓ-val, akik a földre látogatnak. Természetesen kitalálható, hogy Ádám és Lucifer szerepének a kópiái - az egyik bízik az emberekben, és barátkozni akarna velük, de a másik jóval pesszimistább, és a végén neki lesz igaza (tehát kb. a "rövid színmű"-nek nevezhető verses előadás pesszimista szemszögből ábrázolja az embert.

Persze a kérdést illetően a részletek nem lényegesek... A strófák nagyobbik része már megvan, de egyszerűen nem tudok frappáns nevet kitalálni, ami olyan Sci-Fi-s, nem túl hosszú, se nem rövid, de amellett, hogy jól hangzik, földönkívülis is, és legfőképpen lejön belőle, hogy ez a Madách-os Ádám szerepének úgymond az "UFÓs változata".

Ideiglenesen a szerepekhez "Andrew"-et meg "Lucius"-t írtam be, de ezek rohadt hülyén szólnak, főleg földönkívülieknek... De egyszerűen nem jut eszembe jó név, bárhogy is agyalok.

Úgyhogy ha valakinek lenne jó ötlete, NAGYON megköszönném!!!


:)



2013. júl. 25. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Kezd el csapkodni összevissza a bíllentyűzetet és hátha kijön valami :P
2013. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Grat! Gondolom csak nálam jönnek ilyen "normális" "válaszok"?! =((

(IDÉZŐJELBEN (MIND A KÉTSZER))


És mi lenne, ha Te nem vennéd a fáradságot arra, hogy lehúzol a listáról és megválaszolt státuszba teszel, de NORMÁLIS ötleted nincs!


=(


Piros.

2013. júl. 25. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Istenem mert olyan nehéz rákeresni...

[link]


Rögtön ott van:

Adán (spanyol)

Adam (angol, francia és számos más nyelv)

Ádhamh, Ádam (ír)

Adamo (olasz)

Adão (portugál)

Adem (török)

Адам Adam (orosz)

אדם Adam (héber)


Komolyan rajtam kívül senki nem ismeri a google-t vagy nekik fizetős? Miért kell felháborodni ha egy ilyen kérdésre nem érkezik normális válasz? Igen itt mindenki tud űrlényneveket de akkor lehet az ezotériában kellett volna feltenned a kérdésed.

És nagyon elhúztad a kérdés lényegét mert nem a tábor meg miegymás a lényeg hanem a név.


Ugye milyen frusztráló ilyen sok felesleges hablatyot olvasni?

2013. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ugye milyen frusztráló ilyen sok felesleges hablatyot olvasni?"


Váááááá, NEM HISZEM EL!!!


Ha nem írtam volna le, akkor AZ LENNE A BAJ, és azon rágódna az első 3 kommentelő, hogy "Ezt meg minek?!!"!


És NE próbáld meg tagadni!!! Tömkelegével volt már tapasztalatom ebben, hogy válaszadás helyett elkezdik kérdezketni a kérdésfeltevés okát, körülményeit, stb.

És igen, tudnám idézni : http://www.youtube.com/watch?v=4sz1gsRtZTM


De így legalább megúsztam egy első félreválaszolással meg egy egyébként aránylag egészen gyorsan megírt félválasszal - ezt őszintén köszönöm! :) Tényleg!

Bár sajnos az Ádám név külföldi változataiból szemezgetni egyrészt már túl átlátszó, másrészt meg mindig "emberibb, mint ami egy földönkívülire illik".


De jó, úgyse lesz más... És végül is, egyrészt úgyis emberek játszák (én és a barátom), másrészt meg nem olyan sokszor fordul elő a név, harmadrészt pedig két napig keresgélni két nyamvadt név után, miközben ott van az a még megtanulandónak mindig elég sok versszak (hiába írtam én, memoriterből nem vagyok egy nagy ász).... megteszi az Adamo, vagy Admo, vagy ilyesmi.... "lényeg, hogy a valódi szöveg tetszen a népnek" ;)


Kössz a kiguglizott tippeket még egyszer!

2013. júl. 25. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szivesen!

Látod nehezen de lehet velem együttdolgozni :P

2013. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!