Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális ha 14 évesen a...

Normális ha 14 évesen a jövömön gondolkodom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pénzt gyüjtök, hogy majd vehessek egy saját házat, és a szüleimnek ne kelljen sokáig eltartani. Van egy bátyám, 21 éves és itthon él, nem segít be semmit, nem akar dolgozni és eszébe sincs elköltönlzni. Én nem akarok ilyen lenni, és még több terhet tenni a szüleim vállára. A pénzt persze nem a szüleimtöl kapom, az utcában segítek az idöseknek, kutyát sétáltatok azoknak akik nem érnek rá, és néha gyerekvigyázásra is megkérnek. Emellett most próbálom elsajátítani a fözés alapdolgait, hogy a késöbbiekben könnyebb legyen. Amúgy azért kérdezem, mert több barátnöm azt mondta, hogy ilyen korban nem ezzel kéne foglalkoznom. 14/L
2013. júl. 29. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Nem normális, sajnos. Szerintem követendő példa. Bár van hátulütője is mert ha semmire sem költesz akkor a kimaradt kamaszkori élményeket később akarod bepótolni, a gyermekvállalás hátrányára
2013. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban tényleg nem megszokott, hogy valaki ilyen szorgalmasan foglalkozik a jövőjével. Szerintem te csak érettebb vagy az átlagnál. Ez egyáltalán nem baj, a szüleid biztos örülnek, hogy ilyen gyakorlatias lányuk van :) Csak arra figyelj, hogy a tanulás kárára ne menjen, mert most ez a legfontosabb.
2013. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Amúgy szoktam belöle költeni, mozira, fagyira, strandra, akár ruhára is hogy ne a szüleimnek kelljen megvenni. A tanulással pedig nincs probléma, most leszek nyolcadikos, eddig a legutolsó bizimen kivül kitünö volt az összes és most is csak egy négyesem volt :)
2013. júl. 29. 14:59
 4/4 anonim válasza:
14 évesen én iskola mellett minden hétvégémen korán keltem és mentem dolgozni, igaz magamra elköltöttem minden pénzt. Megértem, hogy nem akarsz a szüleid terhére lenni, én is amint lehet ki akarok repülni otthonról és pénzt akarok keresni. Szerintem mindenkinek hasonlóan kéne gondolkodnia, nem pedig másokon élősködnie. 17/F
2014. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!