Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen vadászkést vegyek?...

Milyen vadászkést vegyek? Olyanra van szükségem, mely könnyűszerrel elvágja az állatok bőrét és az agancsot is lemetszi.

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Miért akarod az agancsot lemetszeni ?
2013. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A Gerber MYTH Folding Saw jó csontra, nyúzáshoz, zsigereléshez több kést is tudok ajánlani ebből a sorozatból

Pl. a Gerber MYTH E-Z Opent nyúzáshoz, Gerber MYTH Field Dress Kit zsigerelő készlet is jó.


Egy szerszámmal nem tudod megoldani. Agancsot miért akarod lemetszeni?

2013. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
73%

Két fajta kés van. Az egyik alkalmatlan, a másik meg alkalmas, de az biztos, hogy minden kést élezni kell.

Ha a fentieket figyelembe vesszük és utalunk a kérdésedre, akkor olyan kés kell, aminek nem csúszik a markolata, ha véres vagy zsíros a kezed. Márpedig zsigereléskor, nyúzáskor ez azért megtörténik.

A penge pedig legyen könnyen élezhető mind az anyaga, mind a penge kialakítása tekintetében. Sok-sok év tapasztalata alapján mondhatom, hogy a férfi embernek legyen egy "fényes" kése, ami szép meg jó és büszkén előveheti szalonnázni, de legyen egy kése a munkához is. Az utóbbinál még az is szempont, hogy ne legyen nagy baj, ha emberünk elhagyja, mert bizony ez is előfordulhat egy éjszakai zsigerelésnél. Szóval nézd meg a Mora munkakéseit.

Jó fogású gumi a markolata és jó a pengéje például ennek.

[link]

De találsz ennél olcsóbbat is.


ui: az agancsot nem kell lemetszeni. Az viszont előfordulhat, hogy a szegycsontot vagy a bordákat késsel kell átvágni és épp nincs fűrészed.


ui2: Szóval minden kést élezni kell, de van olyan, ami 2-3 zsigerelést, nyúzást is kibír. Ezért veszünk apró, zsebben hordható késélezőt, amivel szükség szerint meg lehet húzni egy kicsit.

2013. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második miért lett letolva? Én is ilyen késeket használok, s maximálisan teljesíti az elvárásaimat. A tokban be van építve élező is, ha helyben élezni kellene.
2013. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az agancsot eltávolítani akarom, nyilván rossz kifejezést használtam. Nem vagyok vadász, most kezdem majd. A válaszok nagyon jók, köszönöm mindenkinek. Nehéz dönteni, hiszen egy csomó esetben megvesszük és kiderül, hogy fabatkát sem ér, holott mindenki azt dicséri.
2013. júl. 30. 23:48
 6/7 anonim válasza:
73%
Jó ha kérsz tanácsokat, de néhány hónap után Te magad fogod tudni mire van szükséged. Nekem három késem pihen a polcon, amiket feleslegesen vettem meg. Az egyiknek csúszott a markolata,(ez ráadásúl marha drága volt, bár nagyon szép) a másik szénacél ötvözet pengéjét nem lehet jól élezni, a harmadiknak meg az élkiképzése olyan, hogy szintén rosszul élezhetó a kis élezőmmel. Így jutottam el a gumi markolatú munkakésekig, ami tényleg pár ezer Ft.-ért beszerzhető. Minden jót neked!
2013. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az intelligens és maradéktalanul hasznos válaszokat! Öröm ilyet látni ezen az oldalon! :D
2013. aug. 4. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!