Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megrázhat az áram, félek a...

Megrázhat az áram, félek a konnektortól? (többi lent)

Figyelt kérdés
Gyűlölök bármit is bedugni a konnektorba mert félek hogy megráz az áram... ez lehet fóbia? amikor nagy nehezen ráveszem magam mert senki nincs itthon aki megcsinálná, akkor néha szikrázik egyet... még csattanó hagja is szokott lenni... ez mit jelent? hogy nem kéne használni azt a konnektort? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 30. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a szikra csak egy ívkisülés(a hanghatás pedig a kisülés következménye, mint a villámnál a dörgés). Nem kell félni az áramtól, engem már sokszor rázott meg a 230V és semmi bajom, de ha annyira aggódsz akkor vegyél egy vastag gumikesztyűt és azzal dugd be
2013. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
ha ez megnyugtat régen ilyet dugtam a 220-ba kíváncsiságból és még itt vagyok(azt hiszem-vagy ez már a túlvilág?jó sok éve ettem utoljára..)
2013. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
2013. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Óóó, mi suliban kábelt dugtunk a konnektorba, az meg felrobbant. De attól, hogy őrültek vagyunk/voltunk, nem voltunk bolondok, szigetelt drót, szigetelt fogó, esély nem volt, hogy megrázzon
2013. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A laborban pedig azzal szórakoztunk hogy feltranszformáltunk egy 9 voltos zsebtelepet (már nem tudom hány V-re), és azzal rázogattuk egymást (nem volt kellemes érzés, de kutya bajunk)
2013. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam :)
2013. júl. 30. 18:12
 7/10 homo ludensz ***** válasza:
Gondolom valamicske megmaradt benned a fizikaórán tanultakból. Vannak (áram)vezetők és vannak szigetelők,nos az elektromos készülék,fogyasztók kábeleinek végén fityegő csatlakozó,dugó ha ép biztonságosan kézzel megfogható és bedugható a konnektorba. Egyes gumi vagy műanyag bevonatú szerszámok,fogók,csavarhúzók,fáziskeresők nyelére ráírja a gyártó hogy 1000V-ig használható. A szikrázás,kisülés a helyes csatlakozás eredményességét jelzi. Nem vagyok én sem villanyszerelő csak egy használó és ép tegnap cseréltem le egy vasaló zsinórt gumikábelre.
2013. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen ezek tudatában akkor is félek (ezért gondoltam, hogy fóbia lehet ez nálam) ... mert rossz érzés kerülget ha be kell dugnom a konektorba valamit. meg olyan is van, hogy véletlenül meg ráz valaki ahogy hozzám ér... nem nagy fájdalom de uuutálom :)
2013. júl. 30. 20:38
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Az hogy valaki hozzáér a másikhoz és pattogva kisül s picit meg is csíp az a statikus feltöltődés kisülése. Fizikai szemléltető: megdörzsölnek gyapjúból készült kendővel egy ebonitrudat és odatartják a lombikba belógó két párhuzamos sztaniol csíkhoz. Azok elhajlanak egymástól. Egy időben velünk is rakattak fel földelő láncokat a felújított járművekre mert a kerékgumi és az út burkolata feltölti a kocsiszekrényt. Ne parázz. Mellesleg nekem meg pókfóbiám van tehát tudom mit élsz át.
2013. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ez fóbia, főleg, hogy a sok megnyugtató komment ellenére te mégis félsz.Ezt tapasztalatból is mondom, nekem is hasonló fóbiám van, csak én nem a konnektoroktól parázok.A munkahelyemen 3-4 éve nem működött megfelelően egy szódagép.Ha az ember szódát akart inni és megnyomta a gombot, akkor enyhén megrázta az áram.Másnapra ki lett javítva a hiba, de azóta is félek gombokat megnyomni (Jó a billenytűzettől hál' istennek nem félek) csengő, kávéautómata és szódagépek gombjaitól irtózom.
2016. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!