Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Nem tudok...

Bertri kérdése:

Melyiket válasszam? Nem tudok dönteni két munkahely között! Most kezdtem el az "A" munkahelyen dolgozni (szolgáltató iparban) rendszeres a havi jövedelem, viszont állandó utazás, vizsgák, tesztek vannak. A "B" verzió pedig apukámmal lenne.

Figyelt kérdés
ő szobafestő és neki kellene segítenem.elég sok kuncsaftja van csaj idős már és lebetegedett ( ő azt mondja tanuljam ki ezt a szakmát). Viszont ez csak idénymunka és nem biztos hogy a párommal fenn tudnánk tartani magunkat.

2013. júl. 30. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Bertri!


Ha azt mondják ugorj a kútba, beleugrasz?


Ilyen kérdésben magadnak kell döntened!

Neked kell mérlegelned, hogy melyik munka a fontosabb, melyikkel tudsz idővel a saját lábadra állni.


Most gondolj bele, valaki dönt helyetted és utólag kiderül, hogy nem életképes az a munka.

Aztán az lesz a következő kérdésed, hogy miért azt a munkát választottad!

Akkor ki lesz a hibás?

Szerinted az akire hallgattál, pedig igazából te!


Mindenki a saját sorsának a kovácsa!

Akik meg nem, azok a birkák.

2013. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
k
2013. júl. 30. 20:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Steel Painter!


Nem ugrok bele a kútba ha azt mondják! és nyilván én fogok dönteni nem a szomszéd..de olyan régóta rágódok ezen, hogy nem tudom objektíven nézni már és gondoltam olyan valaki akivel semmilyen formában nem vagyok érintett ezzel kapcsolatban vagyis teljesen kívülálló talán objektívebben látja és segít a döntésben.


Bár előrébb nem haladtam vele de köszönöm a válaszodat!


Üdv

2013. júl. 30. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Bertri!


Nem szándékoztam degradálni sem téged sem a kérdésedet.


Szerintem sok olyan tényező játszik szerepet ebben a kérdésben, melyben egy kívülálló képtelen érdembeli válasszal szolgálni.

Ennek fő oka, hogy a te esetedben sok minden nem ismert ami befolyással lenne a döntéshozásban! Pl: A családi körülmények.


Így látatlanba az öreged nem véletlen, hogy arra invitál, hogy neki segíts!

Még ha időszakos munka is, gondolom, hogy az öregednek jól jönne a segítség.

És előbb alkalmazza a gyermekét, mint bárki mást. Így minden fillért haza tud vinni!

Ez szép és nemes gesztus, de véleményem szerinte ezzel korlátozódik annak lehetősége, hogy a gyermeke a saját lábára álljon és a saját tudása szerint próbáljon megélni.


Másrészről...

A szolgáltató ipar, sokszor több áldozattal jár, nem mindig kifizetődő a befektetett energia, viszont fix a kereslet. És mellette tovább képezheti magát az ember.

Bár előfordul, hogy 110%-ot várnak el a dolgozótól, még így is van egy havi fix keret amivel lehet számolni.


Alternatíva:

(1) Tartsd meg az "A" munkahelyed, közben ha van rá mód és lehetőség segíts az öregednek! (vagy tudasd vele, hogy neked más terveid vannak az életben, te nem festő akarsz lenni.)


(2) Meny el mellé festőnek, (szép szakma) és ha jó az ismeretség, akkor jól lehet vele keresni.

2013. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Steel Painter!


köszönöm szépen a válaszodat, annyira belegabalyodtam, hogy az ennyire egyszerű ám hasznos levezetésre már képtelen voltam. sűrűek voltak a gondolataim és a tiszta és ésszerűbb látásmód már nehezebben ment.


Sokat segítettél ezzel, köszönöm neked! :-)

További szép napot!


Üdv

2013. júl. 31. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!