Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud tanáccsal segíteni?...

Ameoland kérdése:

Valaki tud tanáccsal segíteni? Hálás lennék

Figyelt kérdés

Édesanyámmal és két testvéremmel élek egy albérletben az osztrák határtól nem messze. Anyukám nem talál munkát, én idén érettségiztem,sehova nem kellettem eddig. A másik két gyerek sokkal kisebb. Van egy lakásunk Budapesten,de az albérlők nem hajlandóak se fizetni,se kiköltözni. Mindenki a kétségbeesés határán egyensúlyozik mert minden mínuszban elkölthető forint legvégén járunk. És ahogy szokás szokott lenni,még sorolhatnám...

A Máltai Szeretet Szolgálat ilyenkor megoldás? Nem vagyunk semmiféle természeti katasztrófa sújtotta család, nem vagyunk hátrányos helyzetűek se,csupán pénz és lehetőség híján. Esetleg van más szervezet,aki felkarolja a rászorulókat?

Előre is köszönöm!


2013. júl. 30. 20:51
 1/5 anonim válasza:

a rendőrség kipaterolná a lakókat, csak papírt kell mutatni hogy a ti tulajdonotok a ház

szerintem

2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem az albèrletes ügyet vigyétek bíróságra vagy valami,mert ehhez nincs joguk.

Ha olyan házban fogtok lakni ami a tiétek már sokkal jobb helyzetben lesztek.

Családi pótlék is van,munkanélküli segély is tudom hogy abból nehéz megélni de hajrá;)!

Sikerülni fog,te és anyukád keresssetek munkát:)

2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:

osztrákban próbáltatok munkát keresni?gondolom tudsz németül.

ez csak a jéghegy csúcsa,német oldalakat is nézegethetsz.vígan megélnétek takarításból még akkor is ha kocsival kéne ingázni.

[link]

2013. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
ja nehari: [link]
2013. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha rendőrséget hívnánk ki, jogilag mindig a bentlakó érdekeit kell nézniük-mondta egy jogász. Ahol most lakunk, a környékünkön is van egy ilyen család,akik beköltöztek mint bérlők,aztán kijelentették,hogy nem fizetnek senkinek,maradnak. Ez 2-3 éve megy így minimum tudtommal.

De azért költöztünk ide,hogy lépjünk a Pesti mocsárból. Anyukám nem bírta már a négy munkahely okozta növekedő stresszt.


Kedves szántóvető,

Igen, pontosan emiatt költöztünk ide. Viszont ő beszél valamennyire németül, én csak angolul tudok.

A lehetőségeket nem találjuk sajnos.

2013. júl. 30. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!