Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az olaszok és a németek úgy...

Az olaszok és a németek úgy átlagban hogyhogy szeretik a magyarokat? :O

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Minden országban vannak olyanok akik szeretik és akik utálják a magyarokat...Nekem a németekről csak jó véleményem van, mármint semmi bajuk nem volt azal h magyar vagyok, de az olaszok eléggé beképzeltek és lekezelőek voltak( nembiztos h azért mert magyar vagyok).
2009. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Az olaszoknak régebben általában szimpatikus volt Magyarország,ennek pedig főleg történelmi okai voltak. Például 1848/49-ben mindkét nép harcolt a Habsburgok ellen, azután sok egykori magyar forradalmár harcolt Garibaldi felszabadító seregében, s ezeket a magyar hősöket (pl. Tüköry Lajos, Türr István) az olaszok nagyon számon tartják ma is (mint mi a lengyeleket, Bem apót). Azután a két világháború közötti időszakban is szoros szövetséges volt Magyarország és Olaszország, ennek az emléke is élénken élt sokáig. De az utóbbi két évtizedben ez az érzés már elhalványult sajnos az olaszokban is, ma a magyarokban is csak lenézett kelet-európaiakat látnak (olcsó tömegturizmus, bártáncosnők, drogdílerek, akik elárasztják keletről Itáliát)
2009. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!