Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan ember, aki letudná...

Van olyan ember, aki letudná nekem írni Budapest minden kerületét?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. az egyik kerületre az jellemező, hogy sok ott a cigány. Meg ilyesmi jellemzőket minden kerületre :D .
2013. aug. 9. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
De jó, hogy neked ez a legnagyobb bajod. :D
2013. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez a link aztán egy tanult ember agyszüleménye...


Nem ismerem ilyen szinten az összes kerületet, és kerületen belül is vannak jó meg rossz környékek. Kérdezz konkrétan, és megmondom, hogy ha ismerem, hogy jó rész-e.


Amiket biztosan tudok:


I. - itt csak pénzesebb emberek élnek, érdemes megnézni az ingatlanárakat...


II. - sokan azt hiszik, hogy itt is csak a gazdagok élnek, pedig van ám ennek is olyan része, ahol aztán vannak cigányok rendesen. De többnyire tényleg jó hely, és nagyon drága.


III. - melyik része? Mert a panelrengetegben sok cigány él, mint mindenhol, de pl. a Szépvölgyi és környéke szintén a gazdagoké.


IV. - itt élek 21 éve, és ebből 17-et a legrosszabb részén éltem, a Városkapunál. Nagyon sok a cigány, és a balhé. Újpestnek a legjobb része Káposztásmegyer, itt alig van cigány, szerencsére sikerült ideköltöznöm. Egyébként nagyon jó hely, az eleje panelekből áll, de a 70%-a újépítésű. Annyira kint van, (már majdnem Dunakeszin), hogy ide csak az jár, aki itt lakik. Csendes, nyugodt, zöld. A másik ilyen része Újpestnek, Székesdűlő. Sokat javult a közbiztonság, megújult fél kerület amióta a polgármesterünk Wintermantel. Imádok itt élni, imádom Újpestet, de pl Újpest-Központba nem szívesen költöznék. Káposztásmegyer olyan mintha már vidék lenne. Ha kinézek az ablakon Rákospalota kertvárosát látom, családok sétálgatnak, kutyások, idős emberek. Zöld övezet a nagy része, van egy kis erdőnk is (Farkas-erdő). Bármikor végigsétálok itt éjszaka, ellenben a belvárossal.


V-VI-VII-VIII-IX. - nekem egy kutya. Itt él a legtöbb cigány, arab, külföldi, stb. Belváros révén forgalmas, koszos. Utálom a belvárost. A 8. kerületbe jártam gimibe, a Népszínház utca közelébe. Gusztustalan hely. Soha nem költöznék ide, még ha ingyen kapnék lakást akkor sem.


X. - lakik itt pár ismerősöm, én nem szeretem ezt a kerületet. Számomra ez is koszos, sok a cigány, sok a balhé.


XI. - ezt is a pénzesebbek lakják, nagyon felkapott kerület az utóbbi pár évben. De azért sok balhéról hallani.


XII. - szintén gazdag kerület, de nem tudok róla sokat.


XIII. - hát ez a legszélsőségesebb számomra. Vannak nagyon szép részei, és nagyon gusztustalanok is. Összességében nem szeretem egyébként, sajnos én lépten-nyomon cigányba botlok. Hiába a jó környék, a luxus lakások saját pakolóval, kamerával, szemben azt nézed, ahogy a cigány veri a feleségét.


XIV. - ezt a kerületet sem szeretem, sokat jártam ide dolgozni, és szintén cigány, cigány, cigány...


XV. - itt is vannak, főleg Palota "bevárosában". Ha egy kicsit kijjebb mész, Fót-Kápmegyer-DK felé, akkor csodálatos sorházakat látsz, kertvárosi környéket, ahol még a busz is alig jár, de cigány legalább nincsen.


XVI. - nem nagyon ismerem, de amit láttam belőle az tetszett.


XVII-XVIII-XIX-XX-XXI-XXII-XXIII - nem ismerem őket, elvétve járok erre, de nem nagyon tetszik. Számomra messze van mindentől.


Remélem elég kielégítő volt a válaszom. Egyébként ha jobban érdekel, itt minden adatot megtalálsz, pl. kerületek népességét.


[link]

2013. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Antimod ***** válasza:
100%

"XIV. - ezt a kerületet sem szeretem, sokat jártam ide dolgozni, és szintén cigány, cigány, cigány..."


Azért... vannak nagyon jó és nagyon rossz részei. A jó részek teljesen biztonságosak, éjjel is. A rosszak nappal sem feltétlenül, de soha nem ért atrocitás a kerületen belül. Cigányból meglehetősen kevés van, az általánosítás ellenére.

2013. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A regénytíró vagyok.


Igen, azt kifelejtettem, hogy ez az én véleményem, és ezek csak az általános dolgok. Ahova én jártam, ott világítottam a cigányok között. De minden kerületnek megvan a maga jó környéke, és a rossz is.

2013. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Regényíró, azért az V kert ne vegyük már egy kalap alá a VIII kerrel.:D


A XX és XXI szintén erősen fertőzött, bár vannak élhető normális részek is(ez egyébként mindegyikre igaz), alapvetően sok a dakota és sok a balhé

2013. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos mindenhol vannak cigányok, és rossz elmenni mellettük az utcán, mert vannak olyanok akik belém kötnek. Főleg, hogy lány vagyok jönnek utánam stb. 17 éves vagyok édesanyám cigány, de mi egyáltalán nem vagyunk olyanok, mint a többi. Én undorítónak tartom, hogy a buszon ordibálnak, az úton, meg mindenhol ahol vannak.Sajnos minket, legalábbis édesanyámat és anyai ágról a rokonaimat lenézik, mert látszik rajtuk, hogy cigányok,és azt hiszik,hogy olyanok, mint a többi.Soha nem fognak megváltozni a cigányok, mindig is ilyenek lesznek, és ebből még baj lesz, mert az emberek elmenni félnek mellettük.
2013. aug. 18. 15:25
 8/8 Eredeti válasza:
Újpest-Székesdűlőn az ipari park, az ott lévő cégek nem zajosak, budösek? Miattuk nem nagy az átmenő forgalom? Az Auchan miatt szintén nem megy sok autó arra? A Székesdűlő sor érdekelne.
2017. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!