Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezetéknév vagy keresztnév?...

Vezetéknév vagy keresztnév? (Kuroko no Basuke)

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, de már sok helyen láttam így (Kuroko Tetsuya/Tetsuya Kuroko) és egyszerűen nem tudok dőlőre jutni, hogy Kuroko, Kise, Akashi, Kagami, Aomine, Momoi… az a keresztnevűk vagy a vezetéknevűk?


A válaszokat előre is köszönöm :D



2013. aug. 13. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéknév: Kuroko

Keresztnév: Tetsuya


Megértem, hogy összezavarodtál. rajtunk kívül csak a japánok teszik a vezetéknevet előre, és a kersztnevet hátra. Aztán amikor elkészül az első angol felirat akkor ugye megcserélik az angol nyelvtan szerint kersztév-vezetéknév sorrendre. Sajnos sok felirat és szinkron készító ezzel az alapvetéssel nincs tisztában itthon, így amikor fordítanak megtartják az angol átírás szerinti sorrendet (helytelenül).

Kb ugyanez vonatkozik a japán betűk latni betűre való átírásával is, ott is sokszor megtartják az angolszász átírást: Kuroko Tetsuya - ez az angolszász (Hepburn-féle) átírás, magyarul helyesen: Kuroko Tecuja.

2013. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen azt hallottam, hogy a japánoknál is a vezetéknév az első. Csak az animébe és a mangába is folyton Kurokonak szólítottak a fiút és akkor azt gondoltam, hogy ez csak is a keresztneve lehet, de aztán egy kis nézelődés során beleütköztem a Kuroko Tesuya/Tesuya Kuroko sorrendbe és akkor itt vetődőt fel bennem, hogy akkor a Kuroko nem a keresztneve, hanem a vezetékneve?


Csak egy kicsit furcsállom, hogy folyton a vezetéknevükön szólítják egymást (engem mondjuk zavarna, de lehet, hogy csak én vagyok így vele:D)


Nagyon szépen köszönöm a választ :)

2013. aug. 13. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek teljesen igaza van csak nem bírtam ki hogy ne szóljak hozzá én is :D És amikor összekeverik az engem is nagyon szokott idegesíteni. Meg még annyi hogy Japánban tudtommal (bár nem biztos) először mindenkit a vezetéknevén szoktak szólítani mert így illik vagy mi és akik valamivel közelebbi (baráti) kapcsolatban vannak csak hívják a keresztnevükön vagy becézik (pl.: Dai-chan), de ez se mindig igaz :D
2013. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó, ezt nem is tudtam, most már teljesen világos minden :D De nekem akkor is furcsa, hogy egy csapatban vannak és mégis mindenki a vezetéknevükön szólítják egymást, de ez van :D


Más ország, más kultúra, más megszólítás. :D


Köszönöm szépen :)

2013. aug. 14. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Először a vezetékneven szólítanak mindenkit, aztán amikor már elégé régi, és megbízható a kapcsolat, akkor hívják egymást általában csak keresztnéven, de először ezt meg kell engedni, hogy igen, mostantól hívj nyugodtan a keresztnevemen. Mert ez komoly dolog náluk :) És általában ilyenkor is tesznek utána valamit, -chan, -san, -senpai, -sama stb. :)
2013. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most már mindent értek.


Köszönöm szépen :)

2013. aug. 14. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!