Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » IQ: 104, PQ-VQ jelentése?...

IQ: 104, PQ-VQ jelentése? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, gyógypedagógia vizsgálaton vettem részt, ahol 104-es lett az IQ. (Tehát ez nem ilyen netről szedett, ilyen olyan IQ teszt volt.


Azt mondták 105-ös IQ-tól ajánlott a gimnázium. Ez mennyire mérvadó? (Jelenleg gimnáziumba járok)

És a 104-es IQ milyennek számít átlagban?


A másik kérdésem pedig a PQ, VQ jelentése.

MAWI intelligencia vizsgálat: PQ=102 VQ=105. A kettő az IQ átlaga? Egyenként melyik mit jelent?


Előre is köszönöm a válaszokat!


17/L



2013. aug. 15. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A MAWI-ban VQ (verbális) és PQ (performációs) értékbõl mérik az IQ-t.
2013. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
A 104 tök átlagos. Asszem a magyar átlag csak kilencvenvalahány, egyébként 100 az átlag.
2013. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha a magyar átlag nem éri el a 100-at, akkor az gáz, mert akinek az IQ-ja nincs 100, az már buta. Az egy dolog, hogy világviszonylatban 100 az átlag, de az én szememben a 100 a határ a normális és a buta között.
2013. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
56%
Kedves utolsó: ne beszélj hülyeséget... 100-as IQ teljesen átlagos, semmit nem veszel észre az illetőn, hogy buta lenne. A magyar átlag sajnos tényleg nem éri el a százat, de ez nem jelenti, hogy a magyarok buták, főleg hogy az IQ szint nem csak genetikán múlik, hanem a fejlődést meghatározó környezeti tényezőkön is, inkább ezt mutatja a valamivel alacsonyabb átlag (megjegyzem, ez csak pár pontot jelent) 70IQ ponttól számít enyhén értelmi fogyatékosnak az egyén. A gimnáziumi teljesítmény nem csak az IQ-n múlik, tényleg nem... 1000 más tulajdonság, vonás van, amitől az ember jól teljesíthet (motiváció, érdeklődés, szorgalom, stb.) Semmi baj nincs ezzel kérdező, teljesen normális.
2014. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

szerintem meg kár ilyen hülyeségen törnöd magad, az emberi agy összetettségét és képességeit (ami szerintem határtalan és akárhova fejleszthető) nem egy pár kérdéses -30 is kevés- kérdés sor fogja majd megmondani


elmebeteg az is aki azt állítja ,hogy a felnőttek nem képesek intelligenciát, logikát fejleszteni. Ez csak szubjektív vélemény, de nem hiszem hogy tévednék ,vagy hogy sokan nem értenének egyet.

2014. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból: sokat elárul erről a tesztről, hogy mennyit is ér. ;)


Hogy ment a gimnázium, és az érettségi végül? (Feltételezem már befejezted.) :)

2017. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Igen,engem is érdekelne.Annak idején nekem is mérték,közel azonosak lettek az eredményeim,mint neked,kedves kérdező! :)
2017. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

3-as vagyok.

Kedves 4-es!

Nem mai kérdés nem mai válaszokkal, de írok. Azt állítod, hogy 70 alatt enyhén értelmi fogyatékos az egyén. Elárulom, hogy 80 alatt értelmi fogyatékos, ráadásul nem enyhén, hanem simán. Előbb inkább tájékozódhatnál.

2017. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok. Bocsánat az előbbiért, de tévedtem. Tényleg 70 a határ, de akkor sem enyhén értelmi fogyatékos az egyén.
2017. máj. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tök véletlenül visszatévedtem ide!:D


A gimit sikeresen elvégeztem, nem túlzottan jó eredményekkel, de ez a felkészülésen múlt azt hiszem.


Most viszont kereskedelem és marketing szakon tolom a féléveket 4 egészes átlaggal tanulmányi ösztöndíjjal, úgy. hogy a matek érettségim azt hiszem volt vagy 28 pont.


Saját magamnak megválaszolva a kérdést így lassan 5 év távlatából, nem az IQ-n múlik a dolog. Hanem, hogy ki hogyan esett a talpára, és mennyire képes energiát fektetni abba amit szeret csinálni.


Nem tudom, hogy ezt bárki olvassa e még, de ha igen akkor jelentem élek és virulok még 104-es IQ-val is!:DDD


21/L :)

2018. febr. 20. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!