Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon ha meg támadnak...

Magyarországon ha meg támadnak (lopni, ölni) akkor milyen szintem védhetem meg magam? én megsebezhetem anélkül hogy börtönbe zárnának?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 21:51
 1/4 anonim válasza:
egyzsaer üthetsz de utána garázdaság
2013. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
K.O.-ig ütheted.
2013. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az a kérdés,hogy hol támadnak meg.Ha otthon,akkor ki is nyírhatod a támadód az új törvények szerint.Teljesen egyet értek vele,hisz nem tudhatjuk,hogy mik a szándékai,és meddig fajulna a támadás,vagy rablás.Az utcán más a helyzet,ott arányosnak kell lennie a védekezésnek.De ez csak elvileg van így,mert véleményes az arányosság.Nem hallottam még olyanról,hogy bárkit is elítéltek volna azért,mert megvédte magát egy rablásban.Én harcművészetet tanulok,és nem is kérdés,hogy térd,vagy kartörés lenne a vége,ha megtámadnának.(akár arányos,akár nem)Már csak azért is,hogy elvegyem a kedvét a támadónak egy életre.Továbbá olyanról sem hallottam,hogy egy etnikum feljelentett volna valakit azért,mert ki akarta rabolni,de nem sikerült,mert péppé lett csapva az arca. :D Persze a fegyver az egy másik téma lenne,de puszta kézzel férfi a férfi ellen nem hiszem,hogy bárkinek is gondja származna belőle.Viszont az utcán ne ölj meg senkit,mert az megint csak egy másik téma lenne.Ha a "megsebzés"nálad mondjuk az állkapocs törést jelenti,akkor igen megteheted,ha megtámadnak az utcán,és a harc hevében elsül a kezed.De ha azt jelenti,hogy agyon szurkálhatod-e akkor egyértelmű,hogy nem.Persze nyilván itt is lehetnek csúsztatások.Simán felmentenének,ha mondjuk az utcán kirabolnak,megkéselnek,te meg felkapsz egy téglát az útról,és fejbe b...szod vele.De alapvetően azért ne tedd,ha nem muszáj.
2013. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! mentek a zöld pacsik! :D
2013. aug. 16. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!