Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért mondják a Zalára hogy...

Mért mondják a Zalára hogy 'sötét Zala'?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Sok a rejtett erőforrás.
2013. aug. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
őszintén szólva nem tudom, én zalaegerszegi vagyok és valóban az ország más területén ha mondom, hogy honnan jöttem rögtön ezzel indítanak, hogy sötét zalai. erre én csak azt szoktam felelni, barátom én közelebb vagyok a nyugathoz :D
2013. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Sokan azért mondják, mert úgy tudják, hogy itt történt meg utoljára a falvak villamosítása, de ez persze nem igaz. A "sötét Zala" abból származik, hogy Zala megye az ország erdőkben leggazdagabb megyéje és mivel korábban itt hullott a legtöbb csapadék, így nyár végén is olyan dús lomkorona jellemezte őket, amin nem tudott áthatolni a napfény.
2013. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) ! Én is egerszegi vagyok és így van közelebb van ausztria , nemetorszag ..
2013. aug. 24. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Hármas, tényleg azért mondják Zalára, mert a néphit szerint itt volt utoljára villamosítás. Ez nem tudom, hogy valóban igaz-e vagy csak urban legend, de tuti nem az erdők miatt mondják.
2014. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dadam11 válasza:

Nem a Zala hanem a Göcsej. Ez Zalaegerszeg és környéke.

Tapaszzalatból írom azt amit írok. Több évtizeden keresztül éltem zalaegerszegen. Ez idő alatt nagyon sokszor találkoztam a kirekesztéssel. Vagyis a göcseji emberek egy része idegen ellenes kirekesztő és rasszista. Göcseji tájszólás: eltakarodsz oda ahonnan jöttél.

A sötét zala kifejezést azért használják mert nem akarják megbántai a zalai embereket. Valójában nem sötétek hanem sokkal rosszabbak.

Csalódással költöztem a göcsejből és soha többet vissza nem akarok menni !!!!!

2020. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A legenda állítólagosan onnan származik, hogy itt volt utoljára villamosítás. De még adódhat abból is, hogy egykoron komoly olajmezőkkel rendelkezett Zala megye. Emlékszem, egyik idősebb ismerősöm mesélte, hogy egyszer még a '80-as '90-es évek végén, mikor az első nemzetközi vonatok robogtak át Zalalövőn át Zegre, akkor megkérdeztek egy Vas megyei öreg bácsikát, hogy mi róla a véleménye, mire ő: "Minek sötét Zalába nemzetközi vonat"
2020. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!