Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek tetszik az Euró?

Nektek tetszik az Euró?

Figyelt kérdés

A kinézetére gondolok. Pl szerintem elég hülyén néz ki, mert nem egyforma nagyságúak a címletek.


Ti hogy vagytok vele?



2013. aug. 17. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Az euróra gondolsz? Hogy érted azt, hogy nem egyforma nagyságúak a címletek? Hogy mondjuk nem mindegyik kéteurós ugyanakkora? Vagy hogyan értendő? Ilyen persze nincs, de nem értem. Az egyes címletek átmérője nem lehet azonos, nem is szokás azonos méretűre készíteni.

Nekem az asszilmetrikussága nem tetszik.

2013. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt sikerült kifelejtenem hogy a papír címletekre gondolok.
2013. aug. 17. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Általában azok sem azonos méretűek. Nekem ezzel nincs bajom. A forint bankjegyek mérete jelenleg azonos, de korábban ha nem is minden címletnek volt egyedi mérete, de eltérések voltak.

Ezek sem követik a hagyományos bankjegyi megjelenést, aszimmetrikus, aránytalan.

2013. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Megjelenésükben a trendi grafikai tervezést követik. Egy elegáns cég hirdetését tudom ilyennek elképzelni. Azért nem csúnya egyik sem.
2013. aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az átláthatóság és a mindennapi használhatóság érdekében mindenféleképpen hasznos, hogy a kisebb címlet kisebb méretű, a nagyobb címlet pedig nagyobb. Én a forinttal már jártam úgy, hogy véletlenül többet adtam, mint kellett volna. Ha meg alapból kisebb címlettel kell fizetned, pl. 5 Eurot, akkor azonnal fel fog tűnni, ha a 100 Euros akad a kezedbe... nem is beszélve a fogyatékossággal élő emberekről, akinek így nem kell mindig olvasni, mi van a bankjegyre írva, hanem méret alapján is tudnak szelektálni. Szóval akár tetszik, akár nem, a gyakorlati haszna sokkal több, mint gondolnád, a dizájn az meg persze van akinek tetszik, van, akinek nem.


Nekem egyébként tetszenek, nincs velük semmi bajom.

2013. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!