Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ez?...

Szerintetek miért van ez? (több lent)

Figyelt kérdés
Szóval.. Angol-magyar nyelv problémám van. Azért, mert pl angolul folyékonyan tudok olvasni, de a magyart kicsit nehezebben, illetve sokszor kell ismételnem egy szót egy mondatban, hogy rendesen ki tudjam ejteni(magyar szó), az angolban persze nincs ilyen problémám, ráadásul még csak fogok menni angliába, egész idáig csak angolt tanultam.

#magyar #angol #szó #anyalnyelv
2013. aug. 21. 12:04
 1/4 anonim válasza:
Ez érdekes, próbálj meg kicsit többet foglalkozni a magyarral. Olvass többet magyarul.
2013. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tenyleg erdekes, de nem vagyok biztos benne, h jol rakom ossze: magyarorszagon (illetve magyar nyelvi kozegben) elsz, magyarok a szuleid es mostanaban tanulsz angolul olvasni? miert kell kiejteni a szavakat olvasas kozben, vagyis mit ertesz ez alatt. ja, kulonben hany eves vagy, ha meg szabad tudnunk?


A masik amit nem igazan ertek, hogy mi is a kerdes, mit is akarsz tudni tolunk- ez nem nagyon vilagos a megfogalmazasbol.

(de irj szebben mint en, nekem szabad, mert mar tudok helyesen irni, ha akarok, es persze a telefonbillentyuzeten lusta vagyok nagybetuket generalni :)

2013. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok, és érdekesség az, amit leírtam.
2013. aug. 21. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz a távdiagnózis. Érdekes lenne valami tesztet csinálni... ugye nem félsz a sötét szakadékokba való zuhanásoktól *madscientistface* ?


Következök jutnak eszembe:

ha nincsen igazán anyanyelvi 'angol' körülötted, magyar viszont van, talán sokkal érzékenyebb vagy a magyarban vétett hibákra, hiszen végeredményben sokkal jobban tudsz magyarul. Tehát az effektus egy része jöhet a Te szubjektív ítéletedböl. (lásd teszt)


A másik, hogy az angol nem annyira 'ragozós' nyelv, a magyarban egy szónak sokkal többféle (kb. 100) alakja van.

Anélkül, h értenék hozzá, lehetséges, hogy a szóképes olvasás könnyebben alakul ki az angolban? tehát ha azt a jelsort látod hogy "my car" sokkal könnyebb fölismerni képként (vagis a betük kibetüzése nélkül!) mint azt hogy "autóm", mert az utóbbi sok más, hasonló alakban is megjelenhet (autón, autóim, autómé...)


De mindenesetre rettenetesen fontos jól tudni angolul, hogy lehetöleg árnyaltan is ki tudd fejezni magad. Rengeteg lehetöségtöl fosztod meg magad. Amíg ilyen fiatal vagy, még pár évig, könnyen megy a nyelvtanulás: nézzél filmeket, (ha lehet)menj angliába, barátkozzál angolul beszélö gyerekekkel, jöjj össze anyanyelvi csajjal/sráccal, ha aktuális:)


Persze az magyar is fontos, de az általában nem a szük keresztmetszet.


uff, én beszéltem.


(Én 16 évesen kerültem német környezetbe, majdnem akzentus nélkül meg tudtam tanulni, de szerencsém volt. 23 évesen már ez nem ugyanugy ment az angollal)

2013. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!