Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dancsó Péter (Videómánia)...

Dancsó Péter (Videómánia) vagy Szirmai Gergely (Hollywood Hírügynökség)?

Figyelt kérdés

Ahogy látszik nincsenek annyira jóban: [link]

Ti melyiküknek adtok igazat, melyik "műsort" szeretitek jobban?



2013. aug. 21. 14:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
63%

GERGŐ!!!!!


Az elején csak néztem, hogy ez meg mit művel SZÁNDÉKOSAN a kamera előtt, aztán néztem tovább és megfogott, magával ragadott.


És most elkötelezett híve vagyok - józan ítélőképességemet megtartva.


Dancsó urat is kedvelem azért, bár korántsem olyan eredeti, egyéni és megfogó jelenség, mint Gergő, de ez szerintem mindenki számára látható..


Mint egy unikornis meg egy... kacsa.!

2013. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim válasza:
95%

Leszögezném, hogy én nagyon szeretem mindkettőjük munkásságát. Sokáig gondolkodtam azon, hogy válaszolván e kérdésre milyen pontokon hasonlítsam össze őket. Mert tény, hogy technikailag, nyelvezetileg, kreativitásában és befektetett munka tekintetében Dancsó Péter viszi a pálmát. Azonban ez csupán a felszín. Sajnos a kérdéshez mellékelt kommentben Dancsó Peti is pont abba a hibába esett, hogy pökhendi stílusban pusztán a külcsíny alapján elhordta fűnek fának a Hollywood Hírügynökséget (továbbikban HH). Ráadásul az ominózus vitát egy ilyen szép kommenttel zárta le: "Nem szoktam bannolni senkit, de ha még egy retardált 10 éves "holivúd" hírügynökség rajongó beteszi ide a lábát megajándékozom eggyel". Mit ne mondjak, nem túl elegáns megoldás. Sem stílusában, sem tartalmában.


Érdekes inkább a hatásuk/céljuk alapján megvizsgálni a két szériát. Nos, mi is Dancsó Péter munkásságának a célja? Természetesen az, hogy megmutassa: a mai magyar "mainstream" filmgyártás egyre silányodó tendenciát mutat, továbbá e filmek többsége színvonaltalan és nem bír igazi művészi értékkel. Ezen felül próbálja felhívni a figyelmet arra is, hogy országunk közélete és közösségi élete egyaránt abszurd. Az a helyzet, hogy ez mind szép és jó, de aki kicsit is jó érzésű, rendelkezik minimum 100 (+/- 20) IQ-val és idősebb 15 évesnél, az tisztában van a fenti tényekkel. Persze így is van egy jelentős réteg, akinek felnyithatja a szemét egy-egy videója. Azonban tény, hogy akiket egy-egy munkája meg képes szólítani azokat egyértelmű és a napnál is világosabb dolgokra tanítja, ellenben akit igazán "át kéne nevelni" az pont nem a Videómániát fogja nézni.


Mi a hatása ezzel szemben a HH-nek? Az egyszerűbb stílusa, nyelvezete révén egy jóval szélesebb réteget szólíthat meg. A mondanivalója pedig a következő lenne: kevéssé olvasott emberekhez is eljuttatni érdekes és elgondolkodtató kulturális vonatkozású információkat/kérdésfelvetéseket. Ezáltal gondolkodásra és párbeszédre, egyes esetekben művelődésre sarkallhat olyanokat, akik maguktól erre nem lennének hajlandóak. A HH a magyar társadalom egy igen széles rétegéhez (mind korcsoport, mind társadalmi szerep tekintetében) képes fontos gondolatok magvait eljuttatni. Erre Dancsó Péter munkássága sajnos képtelen. Továbbá azt is szeretném megjegyezni, hogy a HH üzeneteinek tartalma sokrétűbb, a társadalmi problémák egy szélesebb körére reflektál. Szirmai Gergely videói hatékonyabban segíthetnek a minket körülvevő világ megértésében, Dancsó Péter ezzel szemben inkább csak a magyar társadalmon belül ad egy szűkkörű eligazítást.


Összességében elmondható, hogy mindkét videós tudatos polgárok nevelésén fáradozik. Ez egy szép cél. Azonban Szirmai Gergely üzeneteit képes eljuttatni ahhoz a csoporthoz, mely igazán rászorul a gondolkodásmódbeli változásra. Ezáltal idővel létrejöhet egy olyan színes közösség, mely sorsfordító folyamatok eredője lehet a magyar társadalomban. A Dancsó Péter köré szerveződött közösség ellenben inkább megmarad a közélettől elvonult, a bajszuk alatt mormogó értelmiségiek játszóterének.


Végezetül megismételném: imádom mindkettejük munkáját, voksomat a fenti érvelés alapján mégis Szirmai Gergely mellé kell leraknom.

2013. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem Dancsó Péter csak trollkodik.... Én egyértelműen Gergőre szavazok, sokkal viccesebb, és ami fontosabb az Ő videóin lehet gondolkozni is!
2013. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
67%
A Hollywood hírügynökséget régebb óta ismerem. Mindig sírva röhögtem most meg 2013 őszén újra megjelent és hát ez nagyon nem tetszett. Volt egy ilyen torrenttéka része a reszkessetek betörőröl ami szerintem teljesen lemásolta a Videómánia szakszerűen részeit. Látszik, hogy Péter ő a föld felett jár meg, hogy Gergő meg olyan jófej szimpatikusabb. 2-3 hónappal ezelőtt láttam a Családi titkok részét és attól sírva röhögtem most meg vagy 2 hete elkezdtem nézni a videóit és ott is sírva röhögtem. A Timelapse-os videót is láttam és nagyon szépek voltak. Gergőnek most van egy ilyen új játék oldala ami nem tetszett (láttam az eddigi összes videót) de a Hollywood hírügynökségbe nagyon tetszik az, hogy az elején beszél a filmet feldolgozó témáról ami elég jó. Mindkettő elég jó de szerintem a Videómánia egy picit jobb. (ja és a Dumaragu az is nagyon jó!)
2013. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
17%

hát most megnéztem a videómániás StarWars kritikát.. és talán még a hollywoodi hírügynöknél is ostobábban érvel... komolyan az egész régi trilógia kritikáját az effektet gagyiságára élezi ki? hogy még ő is meg tudja csinálni a lézerkard effektet?:O persze, hogy meg tudja, elvégre közel 40 évvel az effekt megalkotása után kritizálja... olyan mintha fikáznád a középkorban élő embereket, hogy nagyra vannak a jóféle kardokkal, és milyen gagyik, hogy nem használnak gépfegyvereket...


ostoba mindkettő, csak felületes, kötözködő, erőltetett poénokat használnak, hogy minél több nézettséget, ezáltal minél több pénzt szerezzenek...

2013. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, az egész videómánia egy vicc, trollkodás. Dancsó a Star Wars-ot nem szólja le! Végig csak ironizál (a linkelt szövegbe nem, ott tényleg szemét)..... Bár az Ő iróniája engem csak eleinte tudott megnevettetni. Szerintem Dancsó Péter eléggé öntelt, s jogtalanul írja-le Szirmai úr operatőri képességeit! Ezt a videót pl. biztos nem látta : [link]


Szerintem D. Péter úr eléggé elvan szállva magától, és olykor nagyon bunkó, a videói is csak a szórakoztatásra mennek, míg Gergely népnevelést folytat. Nem csak vicces, de okos, és nekem jó embernek tűnik. ( http://www.youtube.com/watch?v=A8xVVMzZnAA&feature=share)

2013. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
0%

Hat a hirugynok SW kritikaja sem jobb semmivel a masiknal... olyan ostoba erveket joz fel, mintha nem is azt a filmet nezne...

csak peldaul egy: a SW3 vegen ugyebar van ket nagy parbaj.. Obi-Anakin es Yoda-Sidius... erre megszolal: "minek vannak itt ezek a parbajok, ugyis tudjuk ki fog gyozni es ki eli tul"... ha megnezed valaminek a 4.reszrt, akkor meg jo, hogy tudod, hogy ki eli tul a 3.reszt!


mindketto el van szallva magatol, es eroltetett, ocska humoruk van...

2013. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én majdnem teljesen egyet értek Gergely SW kritikáival! Persze ezek a filmek is nézhetőek, de az eredeti SW trilógiához képest rosszak, teljesen elrontják az eredeti SW hangulatot, pl. megpróbálják megmagyarázni az erő eredetét.... Ez így nekem nem jöttbe.
2013. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
100%
Gergő. Tény hogy van erőltetettség a stílusában, amit én egyáltalán nem szeretek, de annyira jól áll neki, és imádom hogy még az ízléses humor határain belül marad és nem lesz buta majomkodó egoista, bár nagyon ki van centizve, de pont ez tetszik. Mer bunkó lenni, és van hogy nem értek vele egyet, de nem lehet rá haragudni. Ugyanakkor nagyon érett nézetei vannak. Dancsó Péternek számomra irritáló a hangja.
2013. dec. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kevésbé releváns szempont, ami alapján Gergő mellé lehet voksot tenni: a beszédük érthetősége. És ez alatt most nem a tartalmat értem, hanem az artikulációt. Mikor rátaláltam a Videómániára, eleinte csak pislogtam, mert egy szót sem értettem. Mostanra úgy-ahogy hozzászoktam, de még mindig az a véleményem, hogy Dancsó úrnak nem ártana rágyúrni a beszédtechnika fejlesztésére!
2013. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!