Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotósként meg lehet élni...

Fotósként meg lehet élni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, mert elgondolkodtam rajta. :)

2013. aug. 22. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valami kecsegtető, inkább legyél hobbifotós.
2013. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én. :) Legnagyobb álmom hogy az legyek, de ki tudja mi leszek a végén. :)
2013. aug. 22. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A hobbifotózásban az a jó, hogy nem kérsz érte pénzt. :)
2013. aug. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amatőrként dolgozom fizetős megbízásokon is, nagyon nehéz, így leegyszerűsítve sokkal hamarabb találnék munkát szobafestőként vagy burkolóként (és jobban is fizetne), mint fotósként. A friss adónemek jók (KATA), de a munka nagyon kevés, mindenki, mindent ingyen akar.

Az elmúlt években elképesztő mennyiségű amatőr jelent meg, egy kis részük tud is fotózni. Mindenki, mindenhol fotózik mobillal, a mennyiség miatt sokszor egészen jó képek is születnek.

Azon gondolkodj el, hogy Te vagy a családodban bárki, mikor fizetett utoljára fotózásért? Ha jól tippelem, esküvőn talán, óvodai-iskolai képért, esetleg igazolványképért és ennyi.


Kb. esküvőfotózásból, keresztelőkből, kereskedelmi megbízásokból (divatcégek, média) lehet úgy, ahogy megélni, azt a verziót felejtsd el, hogy majd lesznek képeid és azokért megjelenítés esetén valaki fizet. Ehelyett letöltik, megjelenítik és ha morogsz, esetleg feltüntetik a neved. Ha pénzt kérsz érte, Te vagy lelketlen gazember, aki olyanért kér pénzt, ami neki "ingyen" van.


Egyébként visszakérdeznék, eddig mennyi pénzt kerestél fotózással? Próbáld meg az első 20e Ft-ot megkeresni vele, szerintem sokat megtudsz a mai valóságról, utána beszéljünk újra :-)

2013. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a nagy baj ezzel, hogy ha mindenki mellékállásként tekint rá (és ebből kifolyólag nem fordít rá elég időt, mert nem tud, amikor egy esküvői anyagon van 80-120 óra utómunka, ha ennél sokkal kevesebbet dolgozol rajta akkor nem fordítasz rá elég időt) akkor mi lesz azokkal akik főállásban csinálják? Nagyon nincs jól ez.
2013. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak meg lehet, csak nagyon-nagyon sokat kell érte dolgozni az elején, hogy később is menjen, évekig tanulni, gyakorolni. El kell felejteni az itthon divatos hozzáállást miszerint "lehúzom a megrendelőt és gyorsan meggazdagszom", viszont meg kell kérni a munkád árát. Attól is függ, hogy mit szeretnél fotózni, de egy normális munkára is alkalmas felszerelés területtől függően 1-3M Ft-nál indul. Az első pár évben nincs hétvége, nincs buli, nincs piálás, nincs cigi, egyrészt mert nincs rá időd ha komolyan gondolod és eljársz fotózni és brandet építesz, másrészt meg mert nincs rá pénzed mert felszerelésre költöd az utolsó fillérig. Nagyon sokat kell érte dolgozni és még többet kell rákölteni pénzben, de ha ezekre hajlandó vagy és van hozzá tehetséged is, akkor lehet esélyed, persze ezek sem garantálnak semmit.
2013. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg, hogy normális hangnemben kaptam, normális válaszokat.

Fiatal vagyok még, jövőre érettségizek és nagyon szeretek fotózni. ( Linkelhetek képeket, akiket érdekel. )

Az a nagy helyzet, hogy nem tudom mit csináljak gimi után, mivel foglalkozzak, milyen suliba menjek tovább. A családomban mindenki tudja hogy szeretek fotózni és nagyon sokat szoktam is, támogatnak abban, hogy legyek fotós. De sokszor elbizonytalanodom, mert nem egyszerű ebből megélni és nagyon drága a felszerelés.

2013. aug. 23. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!