Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy az új...

Hogy érjem el, hogy az új becenevemen szólítsanak?

Figyelt kérdés
Már unom a régit, ráadásul nem is tetszik. Nagyon kevesen neveznek Danának, pedig úgy szeretném, hogy így hívjanak. Pedig ha vaalhova kell a becenevem, a Danát adom meg, mégse hív így senki. Mit csináljak?
2008. jún. 30. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik hogy szólítsanak Danának
2008. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ennek ellenére sem neveznek úgy, csak apa, a nagymamám és hugim. Pedig a legjobb barátnőm mindig támogatni szokta a beceneveim és úgy nevezett. Most nem. :(
2008. jún. 30. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
MSN-be tedd be ezt névnek, nekem bejött
2008. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz, betettem. Várom a változást, hátha ez segít. :)
2008. jún. 30. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Becenevet mások szokták rád ragasztani.

mondjuk álltalában egy gyerkre a szülök ragasztanak rá és utánna mindig ez marad neki mert a többi gyerek ezt szokja meg.

egy jó barátnödet kérjed meg hogy szolítson így és akkor lehet a többiek is átszoknak.

2008. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg neveld pket. Sose figyelj oda elsőre-másodikra, ha "nem a neveden szólítanak". Ezután - bár ez picit durva - Te is megpróbálhatsz mindenkit nem a saját becenevén hívni.

A barátomnak van egy társasága, ahol azon a néven szólítanak, ahogy a barátom. Senki nem kérdezte meg tőlem, hogy hogy szólítson - mert 2 keresztnevem van. (Persze, a barátom megkérdezte, majd mondta, hogy nem fog úgy hívni, mert olyan ismerőse már van:) Nah, kb. 1 évvel (!!!) azután jelentkezett az első változás, hogy én is mindenkit a hivatalos keresztnevén szólítottam.

2008. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Dana! (már is egy, aki így szólít :-)) Szerintem az lehet az oka, hogy a becenevet nem mi választjuk, hanem ránk ragasztják. Ha tényleg ennek ekkora jelentősége van, akkor azt tudom javasolni, hogy pár embert kérj meg (akikre számíthatsz), hogy fennhangon minél több ember előtt szólítsanak így. Előbb utóbb megszokják és egyre többen fogják használni. De valóban, ennek "átfogó arculati elemnek" kell lennie, mint egy cégnél az emblémának: tehát msn, iwiw, ha a korodból adódóan cuccaidra is kell valamit írni (mondjuk, mert iskolás vagy) akkor ott is alkalmazd. Esetleg csináltass egy pólót "DANA" felirattal. Szerintem akkor jó az arculatváltás, ha az újjal azonosít mindenki. Kitartás és következetesség! És a siker előbb-utóbb eljön.
2008. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!