Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan országokat?...

Mondanátok olyan országokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amelyekben nagyon jó az életszínvonal, van tengere vagy óceánja, és jó az időjárás. Egyszerűen jó ott élni.


Ha Norvégia és Ausztria között kéne választanotok, melyiket választanátok?


Ha van, akkor tapasztalatokat írjatok.



2013. aug. 24. 14:07
 1/3 anonim válasza:

Azokban az országokban, amelyek tőlünk északra illetve nyugatra vannak, szinte mindben jobb az életszínvonal, mint nálunk. Persze vannak kivételek!


A legmagasabb átlag fizetés Luxemburgban van. De amin én még gondolkoznék, az Hollandia és Németország azokon kívül, amiket te leírtál.

Ezekre a helyekre akik kimentek ismerőseim, mind jobb életszínvonalon élnek.


Ha Norvégia és Ausztria között kellene választani, akkor én azt mondom, hogy Ausztria. Jóval nagyobb esély van rá, hogy Ausztriában találsz munkát külföldiként, mint Norvégiában. Az árak is alacsonyabbak.

Én mindkét országot nagyon szeretem egyébként, de pl a Norvégokat nagyon okosnak tartom, fontos nekik a tanulás mind a nyelv, mind a szakmai területeken.


Mondjuk nem tudom, hogy nálad mi a jó időjárás, de Norvégia nem éppen a melegről híres.

2013. szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leginkább oda mennék, amely országnak a nyelvét beszéled (a skandináv országokban nem olyan könnyű boldogulni, ha nem beszéled az ország nyelvét. Még akkor sem, ha mindenki beszél szinte angolul, akkor is elvárják, hogy megtanuld a nyelvüket).


Ha az időjárás is szempont, akkor a két ország közül Ausztriát választanám. Norvégiában soha nincs olyan fergeteges idő, most is be van borulva, és fúj a szél, bár ez a nyár egészen jó volt. De általánosságban véve hűvös van. Itt nagyon sűrűn nem megy le az ember a tengerpartra úszkálni, mert baromi hideg a víz is.


Az életszínvonal jó mindkét országban, de csak akkor, ha tudsz jó munkát találni.

2013. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Attól függ, mit tekintesz jó időjárásnak. Ha szereted a hideget, Norvégia, Svédország, Dánia sőt Izland is jó lehet neked, sőt Kanada is. HA a melegebb éghajlatot kedveled, menj Floridába, Kalforniába vagy Ausztráliába (ott viszont vigyázz a medúzákkal, még a cápánál is veszélyesebbek) Mérsékelt éghajlat esetén Új-Zélandot ajánalnám, ott is garantálják a jó életszínvonalat.


Ha választani kéne, inkább Norvégia az emberek miatt. Inkább legyen valaki halvérű, mint pincefetsiszta, Pikropil vagy Josef Frutzl.


Még nagyon egyik helyen se voltam hosszabb ideig, tapasztalatot nem tudok osztani.

2013. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!