Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végrehajtók el vihetnek -e...

Végrehajtók el vihetnek -e úgy a házból valamit, hogy minden az én nevemen van, de a végrehajtás a férjem ellen indúlt?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, mindent, hiszen házasság alatt vagyonkozosseg van,
2013. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam a feltett kérdését.


Először pontosítanék a végrehajtó nem fog elvinni semmit az ingatlanból,csak lefoglalja. De ha hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy az az ingóság az öné akkor nem fogja lefoglalni.

Ha a férje ellen van eljárás akkor csak a férje vagyontárgyait fogja lefoglalni, ha nincs vagyona akkor nem foglal.

Remélem a feltett kérdésre kielégítő választ kapott?!

2013. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagyonkozosseg van a házasság alatt, utolsó....
2013. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a válaszokat!
2013. aug. 28. 06:33
 5/5 anonim válasza:
igaz hogy vagyonközösség van házastársak között de személyes tapasztalatból mondom hogy csak azt viheti ami a hiteles nevén van, tehát ha minden a másik fél nevén van akkor csak apróbb tárgyakhoz nyúlhat mint pl evőeszközökből, tányér villa stb annyit vihet hogy ha teszem fel ketten vannak egy háztartásban akkor két villa két kanál két kés két tányér és így tovább maradnia kell! minden tárgyról kérnek valamit hogy kinek a nevén van, ha nem sikerül mit felmutatni akkor sajan lefoglalja! viszont szeretném felhívni a figyelmét a kérdezőnek, hogy nem szabad beengedni csak úgy 'végrehajtókat' mivel ugyszínt személyes tapasztalat hogy egy kamu cégtől kiérkezett emberkék feltörték a kapuzárat illetve a lakásajtó zárát és bejöttek mert ők behajtók, felmutattak mindenféle papírt mikor hazaértem és megkérdeztem mi a fr**t csinálnak és még jó hogy kihívtam a rendőröket ugyanis régóta próbálnak lecsapni rájuk keményebben, ez az EOS! reméllem tudtam segíteni!
2013. szept. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!