Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? Iskolai terror,...

Mihez kezdjek? Iskolai terror, megfélemlítés és ez már hosszú ideje megy. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Első osztályos koromban kezdődött. 3 évig folyamatosan megvertek minden nap az iskolában és a szüleimnek sem a tanároknak nem tudtam szólni erről. A tanárok nem hittek nekem a szüleim pedig nem foglalkoztak velem. Negyedikes koromban másik Iskolába kerültem át de akkor már az öcsémmel jártam oda akkor kezdte az iskolát. Az öcsémmel zsaroltak az új iskolában és minden áron el akartak tőle szakítani engem. Az új suliban ugyan nem vertek péppé, de ettől függetlenül lelkileg terrorizáltak. Abban az évben osztályt váltottam iskolán belül mert kiderült hogy diszlexiás vagyok és e miatt speciális fejlesztő órákra volt szükségem más tanítási módszerre stb... az új osztályban volt egy ikerpár (lányok) mindenkit ellenem uszítottak és rendszeren terrorizáltak és kevertek bajba. nincsenek barátaim, és most megyek közép iskolába, amitől nagyon félek hogy ott is ez lesz-e, vagy talán most javulni fog a helyzet? A családommal nem mondhatnám hogy jó kapcsolatot ápolok. Mindig csak a terhükre vagyok és csak a gondjuk van velem. nem éppen egy jó tanuló diáknak mondhatnám magam éppen megütöm a hármast. Egyszer próbáltam erős nyugtatókkal megölni magam de kihánytam és nem sikerült az "akcióm". Fel vágtam az ereimet is de kórházban kötöttem ki mert váratlanul hazajöttek a szüleim és benyitottak. Azonnal ellátta anyám a karomat és utólag kiderült nem sikerült elvágnom az ütőeremet. 10 éves koromban Anyám elolvasta a naplómban pont azt a részt amiben a halál vágyamról írtam. Mikor hazajöttem a suli utáni edzésről nekem esett hogy hogy gondoltam én ezt és mit képzelek magamról hogy ilyeneket írok. Közölte velem hogy nyugodtan tegyem meg legalább egy gonddal kevesebb az életében. Lehet hogy most már jobb a helyzet itthon de ez bennem túl mély sebet hagyott ahhoz fel tudjam dolgozni. Ez az egész felemészt engem és már nem bírom idegekkel. Ha csak rossz szemmel néznek rám már attól teljesen kikészülök és azonnal eszembe jut az a kérdés hogy: Mit keresek én itt? Valóban itt lenne a helyem? Minek élek ha mindenkinek csak a gondot jelentem és útban vagyok? Nem tudom feldolgozni. Fel lehet ezt egyáltalán ? lesz valaha is olyan napom amikor egyszer sem jut eszembe és nem sírva fekszem le?
2013. aug. 28. 21:16
 1/3 anonim válasza:
100%

Úristen, nagyon sajnállak. Kisebb koromban velem is ez volt. Negyedikes koromig vertek, csúfoltak. Volt olyan, hogy elvolt törve a kezem és lelöktek a lépcsőn. Velem ötödik osztályban történt egy súlyos baleset, 2 évig rehabilitációra kellett járnom és sokszor meg is kellett műteni. Ezt azért írtam le, mert nekem ez volt a fordulópont. Én tíz éves koromban elkezdtem díjlovagolni ezt ma már versenyszerűen űzöm. Nos a baleset után nagyon sokat bántottak, nem szeretném részletezni, mert ez még mindig nagyon fáj. Ezek után azt az elvet követem ha bántanak akkor én is bántom. Én azzal védekeztem, hogy a tanulásba és sportba menekültem. Akkor ötödikben 180 fokos fordulatot vett a személyiségem. Aki bántott azt porrá aláztam az egész osztály előtt(nagyon jó emberismerő vagyok). A cinizmusom és szarkazmusom határtalan. Én tudatosítottam magamban, hogy a velem egykorúak szart se érnek, tudatlanok és gyerekesek. Ma már az osztálytársaim nem mernek beszólni és tisztelik a véleményem. Általában én vagyok az aki kimondja a véleményét bármiről is legyen szó. A lényeg az, hogy legyen önbizalmad és az ilyen csitrik akik bántanak egy forintot nem érnek. Legyen véleményed. Persze emiatt engem sokan utálnak, de én már letettem valamit az asztalra mind sportban, mind tanulmányilag. Sajnos ha tragédia történik veled, az mindig eszedbe fog jutni, sajnos nem lehet kitörölni a memóriából. Ezt az öngyilkosos dolgot meg verd ki a fejedből. Légy erős, ha elesel mindig állj fel és porold le magad és emelt fővel menj tovább. Keress valami életcélt és élj annak. Akik meg bántanak azoknak a véleményére ne adj egyrészt, ők jobbak nálad? nem akkor meg, másrészt irigyek. Fel a fejjel a gimiben jobb lesz. Kitartást.

Ui. bocsi, hogy hosszú lett

2013. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Menekülj el otthonról, szedj otthon fel kaját és hagyd ott a falut/várost, és kezdj egy új életet! ;) nyugi meg fogod találni a sorsod ;)
2014. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia már minden rendben van? Kissé aggódom..
2015. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!