Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kölcsön adtam az autómat és...

Kölcsön adtam az autómat és egy balesetben csúnyán összetörték. A casco fizette a javítást, de az önrészt vállalnom kellett. Milyen kártérítést kérhetek attól, aki a balesetet okozta és összetörte?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 22:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a balesetet az okozta,akinek az autót kölcsönadtam.
2013. szept. 1. 22:28
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha nincs írásos nyoma a kölcsönadásnak (aláírással), akkor maximum haveri alapon tudsz kártérítést kérni.. vagy bepereled, de szerintem anyagilag úgy nem jársz jól
2013. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Papírt nem írtunk,de a kárbejelentőt az ő adataival töltötték ki,mert hát ugye ő volt ott és ő vezetett.
2013. szept. 4. 00:34
 4/4 anonim ***** válasza:

ühüm, lehet, hogy ezzel lehet kezdeni valamit, de csak jogi úton.. ha meg a kocsidat is odaadtad neki, gondolom azért nem akarod beperelni, vagy feljelenteni...

haverilag menj oda, hogy "figyelj, az önrészt ki kellett fizetnem a Te karambolodért, legalább a felével ugorj már bele az árba"

2013. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!