Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véleményetek erről az oldalról?

Véleményetek erről az oldalról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. szept. 6. 21:14
 1/2 2xSü ***** válasza:

Dizájn: Az oldalháttér kicsit üti a keret hátterét. Ez a fekete-fehér kép nem igazán passzol ehhez a rózsaszín háttérhez. A fejlécben a szöveg szinte már-már olvashatatlan. Illetve ami szembeötlő, hogy a háttérképen található szövegnek nincs margója. Így nagyon furán néz ki. A betűtípus olvashatatlan – ezek a cirádás betűtípusok inkább díszítésre jók, mintsem hosszabb szövegekhez –, de legalább következetes a betűtípus és a szövegszín. (Annál ocsmányabb nincs, ha valaki szivárvánnyá akarja változtatni a blogját.) A közbevetett képek valahogy olyan „odacsapott” jellegűek. Nem érzem szükségét az ottlétüknek. De összességében az összkép elviselhető. Egy laikus amatőrtől – aki nem honlaptervező – legalábbis tűrhető, adnék rá egy hármast.


Tartalom: Három bejegyzés van, ami szól is valamiről. Meglepően kevés helyesírási hiba, viszont ezek a rövidítések… Egy chat-ben ezek elmennek persze, de egy blogtól az ember valahogy jobban elvár egy hivatalosabb hangvételt. A történetből az elsőt olvastam végig, a többibe meg beleolvastam. A történet erősen klisészerű. Az első rész elolvasása után az volt az érzésem, hogy minek olvasnám el a többit, a történet annyira sablonos, annyira kiszámítható, és annyi filmben, könyvben megírták már, hogy nem köt le. A történet nem csak sablonos, de giccses is. De nem csak ezt érzem problémásnak. A mondatok néha abszolút nem kapcsolódnak egymáshoz. A párbeszéd üres. Két ember nem így beszélget, még élőben sem, nem még egy novellában, vagy regényben…

Én a tartalomra adnék egy kettest.


Blogvezetés: Havi egy bejegyzés túl ritka. Egy blog felfuttatása nem kevés idő, energia. Az eléggé fura, hogy már az első két bejegyzés arról szól, hogy nem tudsz még a bloggal foglalkozni. De hát még el sem indult. Még nincsenek is bejegyzések. Már a második bejegyzésben hiányolod az olvasókat. Nem tudom. Te egyetlen érdemi bejegyzéssel rendelkező blogot mennyire akarnál követni? Az ember az első bejegyzéseket nem azért írja, hogy azt azonnal el fogják olvasni. Lehet az első 10 bejegyzésig még nem is lesz egyetlen igazi olvasód sem. (Pár jóbaráton kívül.) Ezek arra kellene, hogy ha valaki jön a 11. bejegyzésednél, és tetszik neki, akkor vissza tud olvasni. Ha meg már ennyit olvas, akkor lehet ír egy kommentet, vagy beteszi a könyvjelzők közé az oldalt. (Mondom lehet.)


A sok kritika ellenére viszont azt mondom, hogy életképes lehet a blog. A fogalmazás úgyis csiszolódni fogod, tulajdonképpen maga a blog nagyon jó abból a szempontból, hogy kigyakoroltatja veled a fogalmazást. Az apróságokon meg lehet csiszolni. De türelem és kitartás kell egy bloghoz. Ne várd, hogy idén – vagy valaha – több ezren fognak olvasni téged, viszont szánj rá több időt és energiát. Heti egy bejegyzés szerintem kell egy bloghoz, mert ha a ritmusa lassabb, lefelejtik a blogodat két bejegyzés között. A volt olvasók már nem térnek vissza.

2013. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon tucatblog, már bocs. A háttér valami szörnyű, ill. túl rózsaszín az egész, egyáltalán nem jön be.
2013. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!