Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyakat kell...

Melyik tantárgyakat kell komolyabban vennem ahhoz, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-es egy gimiben. Azt is hallottam, hogy az egyetemen erre a szakra elég nehéz bekerülni. Reál tárgyakból 3-as 4-es vagyok, humán tárgyakból 4-es 5-ös. Elég lesz ez? Nagyon nehéz ez a szak az egyetemen?

2013. szept. 6. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik egyetemre akarsz menni. ELTE-re szerintem közel kitűnőnek kellene lenned, hogy felvegyenek és sokat kell majd statisztikát tanulni, ami tömény matek.
2013. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

480pontról hallottam legutoljára,hogy mnimum ennyi kell,de hallottam már valami olyasmit is,hogy 390..:O Nem tudom,hogy melyik informácó a helyes,de még változni fognak a dolgok bőven,amíg érettségizni fogsz.Milyen szakmai tárgyaid vannak/lesznek?

Nálunk voltak/vannak:

-Önismeret

-Mentálhigiéné

-Szociálpszichológia

-Fejlődéslélektan

-Általános pszichológia(ennek a pontos megnevezésére nem emlékszem,de itt a biológiai részét tanultuk meg)

-Gondozástan

-Anatómia

-Biológia.


Érettségi tantárgynak pluszban ezt választottam:szakmai tantárgy,ami tartalmaz egy kis pszichológiát,egy kis gondozástant meg nagyrészt anatómiát.Hogy hogyan fogok boldogulni azt ne kérdezd,de majd meglátom.Nekem is nagy álmom volt,hogy pszichológus legyek,de ebből az álmomból kinőttem.Itt nekem nem termett babérlevél:/XD..

De attól függetlenül a tanultak alapján fű alatt mindenkit diagnosztizálok,és még tanulok most is,12.-es vagyok.

2013. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mintha az orvosira jelentkeznél, kitűnő kell legyél: matekból, biológiából, kémiából, fizikából.


A többiből meg azért kell ötösnek lenned, hogy az átlagod kitűnő legyen.

2013. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!