Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg van játszva ez a videó...

Meg van játszva ez a videó vagy meg van játszva?

Figyelt kérdés

Mindenki annyira odavan, a kommentekben is, pedig annyira gagyin van megjátszva az egész.

http://www.youtube.com/watch?v=ynvKWYvyCqw


2013. szept. 6. 23:00
 1/6 2xSü ***** válasza:

Mi köze ennek a tudományhoz?


Amúgy tudod a reklámokat emberek készítik. Általában színészek veszik fel. Meg van játszva? Persze, mint minden reklám.

2013. szept. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi bajod van. Ez egy reklám, egy hirdetés.

Nem mondom, hogy nekem tetszik, de nem tartom rossznak.


Tessék, egy másik, amin látszik, hogy megjátszott, mégis jó:

[link]


Ez pedig nem reklám, csak eszembe jutott:

[link]

2013. szept. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kutyásnak van értelme, mert mindenki tudja hogy meg van játszva. De ez a tv-s baromság, amit úgy állítanak be, mintha tényleg átverték volna őket, elképesztő hogy az emberek több mint 90 %-a bekajálja.
2013. szept. 7. 01:19
 4/6 2xSü ***** válasza:

Én gyanítom, hogy az emberek többsége nem kajálja be. Nem is ez a reklám lényege. A tudatod mélyén mégis rögzül, hogy ez a TV bizony annyira jó képet ad, mintha csak a valóságot látnád. A tudatod mélyén rögzül, hogy ez egy igen jó minőségű tévé. Az, hogy közben tudod, hogy az egész egy színészi játék, az más kérdés. Sokszor nem is ez a reklám lényege. Ha kellően sokat látod a reklámot, egyszerűen kialakul az adott termékről, cégről egy kép.


Mikor vásárolsz, akkor kisebb termékek esetén automatikusan nyúlsz a reklámból már jól megismert termék után. Ha ilyen nagyobb értékű dologról van szó, itt is megjelenik a vásárlási tényezők között az az érzelmi töltet, amit a reklám hozott létre. Tudod kötni az adott terméket valamihez. Teljesen mindegy, hogy elhiszed-e a reklámot vagy sem, a lényeg az, hogy ismered a terméket, van egy érzelmi képed róla.

2013. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:

Én – mondjuk úgy – bekajáltam. Legalábbis így elsőre nem találtam benne olyat, amitől ne hinném el. (Nekem nem tűnik gagyin megjátszottnak, pedig nem gondolnám magamról, hogy nincs érzékem erre. Ezek szerint még sincs. :-)

Hát legfeljebb most jól beégettem magam, így jártam...


Szerintem lehetne ilyen egy igazi kandikamera, és azt sem tudom, hogy mi értelme lenne eljátszani, amikor azzal az erővel már megcsinálhatják igazából is. (Úgy biztos nekik is élvezetesebb... :-)))

Egyelőre csak azzal tudnám alátámasztani az eljátszást, hogy egy reklámot különböző technikai okokból (gyártás, kép- és hangminőség, illetve az mindenféle apró részletek kidolgozása stb.) talán mégis jobb eljátszani/megrendezni, bár nem értek ehhez a részéhez sem. De megjátszottnak nem tűnik (nekem).


A kutyás reklámnak ehhez a témához (vagyis hogy megjátszott-e a kandikamera) tényleg semmi köze.

Ti rájöttetek, hogy az mit reklámoz? Vagy itt mindeni tud norvégül, csak én nem? :-)

[OK, aztán megnéztem a linket persze.]

(Apropó, kicsit rímelne is a filmre, hogy "a kék norvég nagyon ijedős"... :-)


A tankolós videó jó volt, köszi! :-)

BTW, ez kevésbé megjátszott?... Nekem csak ugyanannyira tűnik hitelesnek, mint a másik.

...

Az mondod: "Ez pedig nem reklám, csak eszembe jutott"

Haha!, most hogy rákerestem, látom, hogy ez "on-topikabb", mint gondoltam... Fake, vö.:

[link]

[link]

stb.


-----


"az emberek többsége nem kajálja be. Nem is ez a reklám lényege"


Van benne valami, és az a fele igaz, hogy "beszivárog" a tudatalattidba, de azért lássuk be, ebben a reklámban ez a "valódiság" is egy elég fontos momentum. (Majdnem azt írtam, hogy fontos "ötlet", de az talán túlzás lett volna. :-) Nem véletlen, hogy amióta csak tudjuk az alaptételt, hogy "minden reklám hazudik" – tehát amióta a reklám létezik :-) –, azóta a legörökzöldebb alapszitu a reklámokban, hogy valamilyen hiteles (tehát nem beépített, nem betanult, nem megrendezett) embert/szituációt próbálnak imitálni (pl. "egyszeri vásárló" az üzletben kipróbálja a mindenféle mosóporokat, Omótól a Tomiig / az utca embere "hitelesen, őszintén" beszél a menstruációs problémáiról / az "abszolút hiteles" szakember, pl. mosógépszerelő, fogorvos megmondja a tutit szakmailag / stb.). Na, ezektől a műszituációktól, mű-utcaembereitől, műtermészetességektől tényleg falnak megyek általában én is, és nemcsak a "megjátszástól", hanem az azt övező technikai megoldásoktól, a műkamerarángatástól, a művileg rossz hangminőségen keresztül, a direkt gagyinak kinéző műösszevágásig.


(Hozzáteszem, hogy ettől még nem ringatom magam abban az illúzióban, hogy ha megnézem, és besírok, hogy milyen béna, akkor nem szivárog be a tudatalattimba... De, sajnos be. :-)



üdv az elképesztően naiv 90%-ból :-)

2013. szept. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kutyás film: szerintem ez inkább figyelemfelhívás, de nevezhetjük akár a felelős állattartás vagy az állatmentés reklámjának is.

Annyi köze talán van a témához, hogy nyilvánvalóan senki nem vállalná be, hogy betöri egy idegen autójának az ablakát, vagy legalábbis nagyon kevesen. (Bár lehet, hogy a norvég törvények ilyen esetekben nem az állatmentőket ítélik el garázdaságért, nem tudom.)


Tankolós: Mit gondolsz, miért jutott eszembe? :D

Én nem néztem utána (neked köszi érte), csak módfelett gyanús volt.


Ha meg már kandi kamera:

[link]

:D


És van még egy eszméletlenül jó autóreklám is, de hiába kerestem legalább fél óra hosszat, nem találtam meg. :(

2013. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!