Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor ez most hogy is van?

Akkor ez most hogy is van?

Figyelt kérdés
Hogyha valakinek postán feladsz egy összeget akkor neked még azért fizetned kell 1200Ft-ot, hogy a posta azt továbbítsa? Például van egy összeg tegyük fel: 1500Ft. Postai utánvétellel vásárolok akkor nekem már nem kell 1200Ft-ot fizetnem, hanem azt az összeget kell 2x kifezetnem, tehát a postai utánvétel díja 2000-2500Ft, és ha ő postai utánvétellel küldi el a csomagot, akkor feladáskor 2000Ft-ot kell fizetnie, és nekem azt az összegben is vissza kell adnom? Így értem: 2x 2000Ft az 4000 meg 1500 =5500Ft? Akkor most az érthetőbb magyarázat: Ő feladja a csomagot fizet 1200,2000Ft-ot azért,hogy a posta tovvábbítsa nekem, és akkor azt nekem még vissza kell fizetnem így? : 1500+2000+2000/1200Ft=6700Ft? Ennyit kell költenem,ha postai utánvétellel van a csomag elküldve,ugye? Vagy melyik az olcsóbb? Melyik az egyszerűbb,hogy kell,milyen mód van rá,hogy kevesebbet kelljen fizetni? Milyen más postázási mód van? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 7. 08:40
 1/5 MrPifta ***** válasza:
inkább utald át
2013. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a szezont a fazonnal :)


A postai utánvét úgy történik, hogy mondasz egy összeget, hogy mennyit szeretnél kérni a csomagért/levélért. Mondjuk 20.000 Ft-ot. Ilyenkor lemérik a levelet, megnézik hány gramm. Mondjuk 345 gramm. A postai díjszabásban ez mehet levélként, aminek a feladási díja: 1895 ft.


Ilyenkor kérheted a 20.000 ft+postaköltséget utánvételként, vagy kérheted csak a 20.000 Ft-ot vissza a címzettől. A címzett addig nem kapja meg, amíg ki nem fizeti az általad meghatározott összeget.

2013. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát első átutalni nem szeretném, hanem postán akarom megoldani. 2. Köszi a bő magyarázatot, csak,hogy éppen úgy vagyok,hogy fordítva. Valaki elküldi a csomagot amiért fizetnie kell 2000Ft-ot. (postaiutánvétellel küldi) mikor ide jön a csömag addig nem adhatják át, amíg én ki nem fizetem,ugye? És nekem 1500Ft-ot kell kifizetnem vagy is kijavítom beleszámítva az utánvétel díját akkor nekem 3500Ft-ot kell fizetnem. És még van az a plusz, amit azért kell kifizetni (1200Ft-ot),hogy a posta továbbítsa? Mert gondolom aki feladja a csomagot, az is fizet, + 1200Ft-ot, és még ő is még +2000Ft-ot mint én? Vagy, most akkor ez hogy van :( ?
2013. szept. 9. 06:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked annyit kell fizetned, amennyi az utánvételi lapon szerepel. Ha a feladó tőled kér 20.000 ft-ot, akkor azt, ha kéri a 20.000 ft + postaköltséget, akkor azt. Ha csak a postaköltséget, akkor meg csak azt :)


Ne bonyolítsd túl az egyszerűt :)

2013. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oks, köszi! Csak első postai... na mind1 AZ! xD kÖSZ ONCE AGAIN!
2013. szept. 9. 18:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!