Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátom arab és Iszlám...

A barátom arab és Iszlám vallásos. Felkell vennem a vallásást?

Figyelt kérdés
szószerint semmit nemtudok a vallásáról, de szóbajött az eljegyzés, házasság, család és kicsit megillyedtem mikor azt mondta hogy kezdjek el az iszlám vallásról tanulgatni, hogy legyen fogalmam róla. nem vagyok vallásos emberke, elvagyok köztes állapotban, ha jó dolgok történnek akkor hála istennek viszont ha valami nagyon nem jön össze akkor a francba nincs isten az égbe kb így állok a dologgal, nemtudok semmitsem a vallásáról de kicsit beparáztam, valaki tudna nekem segíteni hogy ez hogy müködik?!

2013. szept. 8. 23:44
 1/9 cathilina ***** válasza:
100%
Nincs rá törvény, hogy egy muzulmán feleségének át kell térnie a muzulmán hitre. Ettől függetlenül lehet, hogy ezt várja tőled. Mindenképpen tanácsos lenne megkérdezned, hogy most akkor mi van, az is lehet, hogy csak azt akarja, hogy tisztában legyél a szokásaival és mondjuk ramadán alatt ne egyél az orra előtt egy fél ökröt. Ráadásul ha lesznek gyerekeitek, valószínűleg őket is az iszlám vallás szerint szeretné felnevelni, amiben szintén segít, ha legalább valami fogalmad van róla.
2013. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ! hát olvasgatom a neten a dolgokat, de nem túl sok a siker, nem igazán ragad meg a dolog, pedig érdekel! eddig sikerült olyat olvasnom hogy nem tisztelik a nőket de számomra ez nem így jön le, nem szeretném felvenni a vallást semmiféleképpen, mert hiába nem tartom a vallásom nem tartom helyén valónak hogy máshoz áttérjek! viszont a gyerekekre nézve szerintem is az iszlám vallás fog várni bár ezen majd akkor kezdek el gondolkodni ha már lesz ;)
2013. szept. 9. 00:01
 3/9 anonim ***** válasza:

"nem tisztelik a nőket de számomra ez nem így jön le"

Nagyon sok rémtörténet van a neten erről. Esküvő után gyökeresen megváltozott a muzulmán férfi viselkedése, vagy elrabolta a gyerekét és hazavitte szüleihez, stb.


Ha érdekel a vallása, tőle kérdezzed meg merre tudhatsz meg többet.

2013. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
éppen ezért írtam ide a kérdést mert azt akarom hogy amikor felhozza a témát akkor lesz fogalmam róla
2013. szept. 9. 14:10
 5/9 Girgoy ***** válasza:
Nekem ebben a történetben van egy fehér folt. A barátod szeretné, ha megismernéd a vallását és ehhez ő maga nem ad semmilyen segítséget? Ha nekem fontos a vallásom és leendő feleségemet szeretném, ha azt megismerné, akkor én magam mesélnék róla, a tanításról, az életmódról elmennénk istentiszteletre, ünnepekre, adnék neki könyveket, stb. Igazából ha valaki gyakorló vallásos, annak a maga puszta élete is egy vallási oktatás. Vagy én értettem félre valamit, vagy a barátodnak sem olyan központo dolog a vallásosság, hogy ha nem ő maga válik személyesen a vallása legfőbb forrásává, és Neked kell ide jönnöd a Netre, hogy segítsünk...
2013. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

majd megbanod meg te a muszlim baratkozast A kultura a vallas annyira nem eu noknek valo hogy soha nem leszel boldog egy ilyen ferfi mellett.

sajnos inkabb a kulturaba olvass bele ne a vallasba.

A legtobb eu no nagyon nagyon megbanja a muszlim hazassagot.

2013. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az európai felfogástól nagyon eltér a muszlimoké. Pl majd szórakozni, barátnőkkel csatangolni sem járhatsz majd, csak maximum az ő kíséretével. Ha valami nem tetszik, akkor meg "kuss" a nőnek a neve.
2013. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igazából azért nem tanít mert visszautazott külföldre egy fél évre kb, s ezalatt az idő alatt elég keveset tudunk beszélni, viszont nem igazán láttam nálla imátkozást stb, tehát most ezt az egészet nem értem úgy ahogy van, de komolyan, egyébként amíg mellettem volt nem igazán vettem észre azt hogy valamiféle vallásban lenne, de inkább akkor hozta fel ezt az egészet mikor elkezdtünk beszélgetni az eljegyzésről, de most elég rendesen beilyesztettetek és nemtudom hogy valójában mit kéne tenni, mindenesetre ma megkérdeztem őt, hogy ezzel a vallásos dologgal akkor mit is kezdjek, s azt mondta ő annyira nem tartja a vallást de jó ha tudok róla pár dolgot mert a szülei elvárnák , hogyha a család eggyütt van legyen fogalmam, elmondása szerint nem egy egetverő vallásos családról van szó csak azért ha nem is minden de néhány dologhoz tartják magukat!
2013. szept. 11. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem Te leszel a következő negatív példa Kuruc.info-n...
2013. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!