Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német órára prezentációt kell...

Német órára prezentációt kell írnom a nyaramról. Valaki segítene nekem megírni, aki jól tud németül, ha én leírom magyarul?

Figyelt kérdés
Augusztus elején Sopronban és Bécsben voltam nyaralni a családommal. Autóval utaztunk és azt út 4 és fél óráig tartott Sopronig. Ott egy családi házban laktunk. 4 napot töltöttünk el itt. Első nap meg néztük Sopron látványosságait, a különböző tereket, templomokat, a Várkerületet, a szép épületeket, szobrokat, a színházat. A színház mellett volt egy szökőkút, ami zenére ment és este pedig gyönyörű színekben világított. Utána elmentünk bob-ozni, amit nagyon élveztünk. Később elmentünk egy kalandparkba, ahol különböző akadályokon kellett végig menni. Nagyon izgalmas volt. Utána felmentünk a Károly kilátóhoz, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt Sopronra. Estére nagyon elfáradtunk. Másnap elmentünk Bécsbe a Praterbe. A Prater egy vidámpark, ahol különböző érdekes játékok vannak. Az egész napot itt töltöttük. Nagyon izgalmas volt. A harmadik napon elmentünk a bécsi állatkertbe. Ott nagyon sok állat volt pl: zsiráf, elefánt, oroszlán, majom, víziló stb. Volt két épület. Az egyikben különböző vízi állítok és növények voltak pl: halak, cápák. A másikban egy esőerdő volt, ott is voltak állatok. A zajok egy igazi esőerdőre hasonlítottak. Állatkert után elmentünk a Schönbrunni kastélyba. Ez egy nagyon gyönyörű épület. Hatalmas udvara van gyönyörű növényekkel, sok színes virággal, szobrokkal, szökőkúttal. Felmentünk egy dombra ahol volt egy kis tó, mögötte pedig egy épület, innen gyönyörű kilátás nyílt Bécsre és a kastélyra. Utolsó nap elmentünk Fertőrákosra a Fertő-tóhoz. A vízre házak vannak építve. Nagyon szép hely. Ebédeltünk egyet majd hazamentünk. Nagyon jól éreztem magam a nyaralás alatt. Jövőre is szeretnék jönni.

2013. szept. 14. 15:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!