Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik a posta?

Hogyan működik a posta?

Figyelt kérdés

A normál posta működésére vagyok kíváncsi. Mármint nem arra, hogy most nekik miből van a bevétel meg stb., hanem arra, hogy amikor én feladok egy levelet vagy egy csomagot az hogyan jut el a címzetthez?

Például én ha egy levelet feladok Amerikába, az hogyan fog oda eljutni? Odaadom a postásnak aztán ők délután az összes feladott levelet egy zsákba öntik, felteszik a postakocsira és elviszik a legközelebbi osztályozóba? Ezután...?


2009. nov. 4. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Lassan.
2009. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy van, hogy oda adod a postásnak, és ő azt elrakja egy helyre, külön a sima, külön az elsőbbségi és ajánlott, külön a csomag. Aztán jön egy emberke aki összeszedi, aztán megy egy másik helyre ahol szétszórják mindegyiket a helyére, tegyük fel ez egy közepes város postája. Innen küldi tovább, este, pl Pestre a pesti levelekkel, vagy épp bárhova máshova, ilyen postákon nincsen minden településnek külön doboza, hanem a hozzá közel eső nagy településre küldik. Ezt este összegyűjtik, és mennek be a dobozokba, amit egy autó elvisz, ami több helyről is összeszedi a cumót.és így szép lassan eljut mindenkihez a levél, kihez így, kihez úgy.
2009. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!