Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen sulit...

Szerintetek milyen sulit kellene elvégeznem h színésznő lehessek?

Figyelt kérdés
Minden álmom, és vágyam h színésznő lehessek, de az szerintetek baj ha nem olyan középsuliba megyek ahol van dráma szak? Léci csak normális válaszokat!

2013. szept. 18. 13:39
 1/4 anonim válasza:
63%
Azt nem tudom, hogy baj e, de a színművészeti főiskolára kell járnod hogy színésznő lehess!
2013. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem celeb maca akarsz lenni, akkor nincs olyan, hogy „h” hogyan helyett, „léci” legyetek szívesek helyett. Az összetett mondat is indokolatlan, vesszők hiányoznak.


Olvasni kell sokat. Klasszikusokat, nem Harry Pottert, meg más szemetet. Sokat jársz színházba? Tagja vagy helyi irodalmi, vagy színjátszó körnek? Óvodában körülötted forgott a világ?


A színészet nem 2-3 éves iskola elvégzésével kezdődik.

2013. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam színházba járni. és nem vagyok semmilyen színjátszó körnek se a tagja, mert itt helyben nincsen, de amúgy szeretnék járni. És hogy az óvodába körülöttem forgott volna minden, hát arra már nem emlékszem. Szerintetek ez baj?
2013. szept. 19. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Baj. Színésznek születni kell. Nem mindenkiből lesz színész, aki annak születik. De múlhatatlanul kell hozzá valami megfoghatatlan, jó értelemben vett magamutogatási kényszer, valami kitűnni akarás.

Vasesztergályos lehet valaki úgy, hogy elévez egy iskolát, s el kezd dolgozni.

Színészkedni a pólyában kell elkezdeni.

Ha nem forog minden cselekedett a művészetek, különösen az irodalom körül, s nem vonod magadra a figyelmet már kezdetektől fogva, akkor legfeljebb csak tisztes iparos lehetsz.

Tudod mi az amit a főiskolán/egyetemen/tanodában tanítanak? Tulajdonképpen semmit. De! (És ez fontos!) A semmi azt jelenti, hogy megpróbálják belőled kiverni a művit.

Halottál már valaki szavalni, s mást verset mondani?

Ha igen, s érzed a külömbséget, akkor megérted, mi az a semmi.

Természetesnek lenni a színen. Mindössze ennyi, amennyit tanítani tudnak színészmesterségből. Hogy ne úgy beszélj, nem úgy mozogj, ne úgy cselkedj, mint aki mutogatja magát sok ember előtt. Ha nem olyan legyél, olyan természetes, mint az utcán, az iskolában, a boltban. Olyan, mint amikor hozzám beszélsz, s én válaszolok neked.

Ez az a semmi, amit nem is olyan könnyű elsajátítani.

Minden mást hoznod kell magaddal.

Meg még megérteni segítenek műveket. Nem helyetted érték meg, hanem megtanítanak arra, hogyan vedd észre azt, ami nincs leírva.


Egy példa a 60-as évekből. Ki mit tud?

Az egyik szavaló Petőfitől mondta el a Szeptember végént. Nagyon drámaian, megrázó erővel mondta. A kiejtése szép volt, jól artikulált, de nagyon pátoszos.

Sok amatő színész esik ebbe a hibába.

Major Tamás zsűritag vagy tíz percig elemzte, hogy mi volt benne a hiba.

A versmondó a szöveget mondta el, nem az értelmét.

Petőfi éppen csak férni ekkor, s feleségével van éppen nászúton a vers írásakor. A Szeptember végén egy szerelmi vallomás, nem a korai halálánad megjövendölése.

Enyelgés, évődés. Az ifjú asszony ölelése. S így kellene elmondani is.

Na ilyeneket tanítgatnak még. Hogy majd ne más mondja el ezt, hanem te magad jöjj rá. De ez csak akkor sikerülhet, ha az általános műveltséged is meg van hozzá.

2013. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!