Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Holnapra 10. mondatos fogalmaz...

Holnapra 10. mondatos fogalmazást kell írni erről a közmondásról! "Ne szolj szám! Nem fáj fejem. " Az interneten néztem jelentést de semmi nincs róla! Ja és szerintetek milyen a tanárunk?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 15:15
 1/9 mantis religiosa ***** válasza:

Kapcsolódó közmondások: Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna, vagy szólj igazat, betörik a fejed.


Ha egy vitás kérdésben állást kell foglalnod, nagyon körültekintően tedd, mert a véleményeddel megbánthatsz embereket, vagy olyat mondhatsz, amit ők személyes sértésnek, támadásnak éreznek, és az első adandó alkalommal törleszteni fognak. Ráadásul akinek nem adsz igazat az ellenségének tekint, hiába nincs igaza. Az igazság amúgy is fáj a legtöbb embernek.


A tanárodat nem ismerem, de szerintem nem véletlenül olyat kérdez, amit nem találsz a neten. Beszélgess erről a szüleiddel, nagyobb testvéreiddel, esetleg megkérdezheted a nagyszüleidet is, nekik mi erről a véleményük. Még ha nem gondolod is, az idősebbektől is lehet tanulni, tanácsot kérni, hogy megfogadod-e az a te dolgod.

2013. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úristen köszönöm szépen a válaszod!! :DDD különben az utolsó kérdést csak azért kérdeztem mert a gyakori nem engedte így megkérdezni :D
2013. szept. 19. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:

a tizedik mondtaos fogalmazás?:D


ja, a lényeget leírta az első, annyi, hogy ha nem hőbörögösz, nem bántanak. viták esetében nem feltétlenül érdemes valamelyik oldal pártját képviselni..

vagy pl látod, hogy a főnököd valamit rosszul/nem helyénvalóan csinál, de ha szólsz neki, te lehetsz a hibás érte, vagyis ha nem szólsz, akkor marad az ő gondja és neked nem lesz bajod.. nem fáj fejed érte:)


a tanárodról? milyen kérdés ez, nem ismerjük! de a feladat szerintem tök jó.. nem olyan nehéz, mert nem oldalakat kell írni, de egy kis gondolkodásra kényszerít... mondjuk kár, hogy Te gondolkodás helyett velünk oldatod meg..

2013. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D Hát nem szeretek gondolkodni! XXddd
2013. szept. 19. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor téged is érdemes etetni..:(
2013. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az ,hogy nem szeretek csak ,hogy a tanár azt mondta ,hogy mennyünk el a könyvtárba és ott nézzük meg de én semmi pénzért nem megyek könyvtárba. xD
2013. szept. 19. 16:12
 7/9 anonim ***** válasza:

ez is csak téged jellemez...

kérdés, hogy a közmondás jelentéséről kell írni, vagy az eredetéről.. mert ha a jelentéséről, akkor igazából nem kell könyvtár sem a dologhoz, csak bele kéne gondolni mit is jelenthet...

ha az eredetéről, akkor a könyvtár jogos, de egyébként nemtudom hol kerested te a neten, de én a facebook kereső helyett inkább a Google-t ajánlom... én találtam róla cikket...

2013. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem találtam semmit googlen xD PLS küld már el a linket
2013. szept. 19. 16:18
 9/9 anonim ***** válasza:

nem küldöm...

ha már bszol gondolkodni, akkor legalább azt tanuld meg megkeresni, ahol mások gondolkodnak..

Jézusereje...

2013. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!