Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alkoholis...

Mi a véleményetek az alkoholistákról?

Figyelt kérdés

akik nem is akarják letenni az italt , róluk mit gondoltok ?

és azokról , akik próbálkoznak leszokni ?



2013. szept. 22. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Akik nem akarják lerakni azokról azt,h megisszák az összes piát, így nekünk kevesebb marad, szal nem károsítjuk magunkat annyira. Hősök.

A másikról azt,h nem érett emg az elsők feladatára.

2013. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Sajnálom, hogy ide jutottak, ugyanakkor ez a természetes kiválasztódás része.


Ma már nem eszi meg a gyengéket az oroszlán, a szülők nem teszik ki a nyomin született kisbabát a Tajgetoszra. Szinte minden ember felnő, aki megszületik a szociális háló és a társadalmi szokások miatt, de attól még megmarad a természetes kiválasztódás egy módja: A függőségek. A mentálisan gyengék a rabjai lesznek. Alkohol, kábítószer, szerencsejáték, stb. Mindenki megtehetné hogy drogozzon, igyon, elverje a pénzét, mégis csak a leggyengébb mentális állapotúak teszik meg. A természet kiszelektálja őket, mert ezeknek az embereknek általában nem, vagy ritkán születik utóda, vagy kevesebb. Vagy ő maga nem lesz olyan sikeres az életben, mint mások, emiatt.

2013. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
De azért nagyon sok jómódban élő ember van, aki iszik, drogozik stb. Nem biztos,h ő tehet róla, amiért ilyen lett a helyzete.
2013. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért, ki tehetne arról, hogy alkoholista lett, ha nem ő maga? Másokat vádolni a legkönnyebb önmaga helyett az embernek.


Nekem az apám elég nagy alkoholista volt, meg is halt 60 éves kora előtt. Huszonévesen nekem is voltak alkoholproblémáim és féltem hogy olyan leszek mint az apám. De nem őt okoltam érte, vagy azt hogy félreneveltek és sosem lehetek mentálisan olyan ember, amilyenné az válik akit két szerető szülő nevel.


Akkor találkoztam olyan motivációs könyvekkel különböző szerzőktől, amik arról szóltak, hogy mindenki saját magáért felelős és amiben az ember él, az a saját döntéseinek a következménye.


Azért mert azt nem az ember dönti el, hogy mi történik vele az élete során, hanem külső tényezők, de azt az ember dönti el, hogy hogyan reagál ezekre.


Fontos önmagunk hibáztatása, mert a saját hibáinkat könnyebben kijavítjuk, mint mások hibáit.


Van egy ikertestvérpár. Az apjuk alkesz volt, verte őket. Az egyik börtöntöltelék lett, a másik sikeres vállalkozó. Miért? Egyikük sem tehetett arról, hogy rossz gyerekkora volt. Mégis az egyik sokra vitte, a másik meg nem. A hozzáállásuk miatt.

2013. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
az hogy mindenki csinájon amit akar aki alkeszkodni akar és aho van kedve akor tegye azt enyi.
2013. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Apám is az...

De szerencsére nem az a tomboló állat fajtából, hanem otthon ül és hülyeségeket beszél. Bár ő nem ismeri be, hogy az, attól még az, hiszen minden egyes nap több doboz sört is megiszik, amitől rendesen beb*sz*k. (csak így engedte elküldeni)

2013. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én gyerekkoromban falfehér voltam, úgy féltem amikor egy részeget láttam az utcán

most meg csak egy csődtömeget látok bennük

akik le akarnak szokni azokban meg azt látom, hogy más életcéljuk nincs is, erre megy csak az energiájuk, pl nem azon agyalnak, hogy céget alapítsanak, vagy akármilyen tervek, szóval csak a leszokás és amúgy semmi, nulla

2014. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Faterom alkesz, gyerekkoromban sokat vert mert részeg volt, gyűlöltem érte, aztán elköltöztem, mikor 18 lettem. Ő sokakkal ellemtétben rendesen dolgozik, már kb. 15 éve így nyomja. Időnként megpróbált leszokni, de a tesóim és anyám, akik otthon maradtak, csak bántani tudják és utálják, mèg akkor is ellenségesek vele, amikor józan és normális. Most 30 éves koromban sajnálom őt, mert én ritkán tudok hazamenni hozzá. Mikor ott vagyok, jól elvagyunk és akkor majdnem mindig józan. Ha nem, látom rajta, hogy szégyelli magát előttem. De a többiek csak azt látják, hogy "má' megint ivott!"...
2014. dec. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akik nem is akarnak leszokni és alátámasztják az egészet egy gyatra ideológiával,azok szánalmasak és hagyni kell kivérezni.Ezek közül a leggázabb a síró-rívó-tarháló típus aki hetente rákos,vagy épp aznap temette el az anyját és pénzre van szüksége. Aki legalább kínlódik ellene,azt még emberszámba lehet venni.Egyébként az alkoholisták zöme nem rossz ember,csak elcsúsztak az oldószeren és más irányba tart az életük és az egészségük,mint egyébként.
2014. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért félnek tőlünk. Mi nem bántunk senkit.
2017. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!