Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúak segélye, közmunka...

Aktív korúak segélye, közmunka?! Olvasd alul.

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban igényeltem meg az aktív korúak segélyét mert most telt le az 1 év hogy regisztráltam a munkaügyre. Ebben az évben már csak 3 hónap van a 2014-es évig. Azt hallottam hogy akinek nincs 30 nap munkaviszonya 1 évben attól megvonják a segélyt. Vagy kiközvetítenek közmunkára amit ha nem vállalok el akkor szintén segély vonás és kitiltás. Az ügyintézőm semmit nem mondott el nekem ezekről..Valaki adna egy kisebb felvilágosítást nekem?

Mi van akkor ha nem közvetítenek ki sehova közmunkára és állást sem találok hogy meglegyen a 30 kapom és hogy ne tiltsanak ki?!!



#közmunka #segély #munkaügy #aktív korúak segélye
2013. szept. 24. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnan kell számítani az egy évet, amikor megkaptad az aktív korúak segélyét. Ha az lejár, és nincs meg az egy hónap munkaviszony, akkor igen, nem kapod tovább a segélyt, de regisztrált munkanélküli maradsz. Ha kiközvetítenének közmunkára és nem fogadod el, akkor igen, törölnek az egész rendszerből egy évig. Ha nem közvetítenek ki sehová és nem is találsz állást, akkor igen, megvonják a segélyt. Találkoztam már olyannal, aki önkéntes munkát vállalt egy iskolában (segített a könyvtárban például), és így csinálta meg a kötelező 30 napot. Szóval ingyen dolgozott 30 napig, hogy ne veszítse el a segélyt. Nem tudom, hogy az ilyen munka elfogadtatásának mik a pontos feltételei, ezt érdeklődd meg.
2013. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve magam kértem közmunkát, miután megjött a határozat, nem mindenki tudja, hogy van ilyen lehetőség meg kevés a segítőkész ügyintéző, de egy próbát megér, jobb helyre raktak, mintha csak behívtak volna.
2013. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segitettetek vele!
2013. szept. 25. 15:16
 4/5 Sándor G ***** válasza:
Sokan meg fognak majd lepődni Novemberben, amikor behívják őket téli közmunka programba,/4hónap/ dolgozni, 6órás munkaviszonyba, meg amikor megkapják a fizetést Dec.3-án, azt a 37800ft-ot, ami semmire sem elég.
2013. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 verde ***** válasza:
A megállapítástól számított egy éven belül kell meglegyen a 30 nap ledolgozott munkaviszonyod. Aki nagyon akar dolgozni valahogy 365 napból, le tud dolgozni 30 napot. Még van időd, jó munkát!
2013. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!