Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen módszerekke...

Szerintetek milyen módszerekkel tanuljak? (Nyelviskola, magántanár) nélkül.

Figyelt kérdés
Ha elszeretném érni a középfokú angolt. Nyelvvízsgázni is szeretnék.Szerintetek sikerülhet az interneten megtanulni,hogy késöbb nyelvizsgázhassak is?.15 éves vagyok és már 4 éve tanulom az angolt az iskolában heti 2 órában ami nemsok és nem is tudok nagyon sokat.Ezért próbálkozom önállóan megtanulni középfokon angolul.

2013. szept. 25. 17:42
 1/4 Brain Storming ***** válasza:

A lényeg az, h minél több angol szöveget hallgass eleinte, aminek megvan a leírása is. Erre nem feltétlenül jók a filmek... vagyis csak akkor, ha több tucatszor nézed meg őket, és már betéve tudod magyarul is, meg angolul is a szövegeket.


A nyelvtanhoz a legizmosabb feladat mindig az anyanyelvről való fordítás idegen nyelvre. Ehhez jó, ha nagyon egyszerű mondatokkal indítasz, mint pl. ezek: [link]

Ezen az oldalon amúgy rengeteg lefordított mintamondatot is találsz, és pl. egy linktárat, ami nyelvtani témákhoz vezet el, és van ott olyan is, ami nagyon jó hanganyagokhoz.

2013. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a segítséget:) közben szoktam zenéket is hallgatni angol felirattal.Nem tudom h segít-e valamit ha megtanulom az egész éneket.
2013. szept. 25. 18:29
 3/4 Andrasegon válasza:

Keress alkalmakat, ahol beszélhetsz, egyetemeknek vannak gyakran (ingyenes) 'önképzõ' beszélgetõ körei, de egy magányos britet/amerikait bárhol összeszedhetsz péntek este.

Plusz lehet film is, de KIZÁRÓLAG, ha - mint fentebb elhangzik - van írott szövege, vagy, ha mondod vele. Erre egyébként a BBC vagy a CNN hírek is alkalmasak. Napi 2x5 perc hangosan a forrással együtt mondva.

És a harmadik tanácsom: én vadul hiszek a memoriterben. Jó mondatok, 5-8 szavasak, hasznos szókinccsel v fordulatokkal, napi 1-3 ilyen, hetente ismételve, és SOKSZOR hangosan kimondva.

2013. szept. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. szept. 26. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!