Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Karambit vagy Pillangókés?

Karambit vagy Pillangókés?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom még aktuális e a kérdés, de azért válaszolok.


Mivel a karambitról csak most tudtam meg hogy létezik 3 perce (kérdésed olvasva) ezért utána kelet néznem hogy pontosan mi is az.


Találtam is egy pont ide illő olvasmányt. Ha végeztél az elolvasásával akkor olvasd el a hozzászólók közül a 10 véleményét, ugyan ez az álláspontom, bár még hozzáteszek néhány dolgot.


Most hallottam először róla. ez nekem elég ahhoz hogy tudjam, hogy nem túl hasznos, ha nem gyakoroltál vele már fél életeden keresztül. A másik pedig az, hogy a pillangókést (bármily meglepő) egy idióta is képes megtanulni használni rövid gyakorlással, ami mondjuk 3 nap, vagy akár 3 óra (legalábbis nekem ennyibe telt megtanulni egy közepesen nehéz forgatást.)


Szóval az én véleményem az, hogy egyértelműen a pillangókés.

2013. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vulpe válasza:
10%
Pillangókés szerintem
2013. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%

egy karambit fél pillanat alatt előrántható zsebből, és durva sebeket tud ejteni.. én ezt ajánlanám nem a pillangót! persze csak ha minden kötél szakad.. a karambitot nem hiába hívják küzdőkésnek is . Persze kell hozzá gyakorlás! Nézd meg ezt a videót:


http://www.youtube.com/watch?v=tBwbsnRNEUA

2013. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Első vagok. Most vettem észre hogy a link lemaradt:

[link]

A rugós változat használata még gyakorlott kezekben is veszjes lehet magadra nézve, mert bármikor visszacsukódhat és bizony akkor az újjaid ott maradnak.


3# válaszoló: a pillangókés is pillanatok alatt előkerül és ki is nyílik, ha gyakorolta az ember pár órát. ezt tapasztalatból tudom. És hidd el a pillangó is képes nagyon csúnya sebeket ejteni, nem beszélve arról, hogy ha pl becsukod, akkor a végével akár csontot tudsz törni egy ütéssel, főleg ha fémből van a cucc. Valamint szerintem nem véletlenül van az, hogy a rendőrők pengehossztól fűggetlenül elveszik, mivel ez egy harci eszköz amit erre találtak ki, nem egy mezőgazdasági szerszám (mivel a karambit az eredetileg az volt).


Ha egy jól használható FEGYVERT akar az ember, ami kellő gyakorlással megvédheti, saját maga megsértése nélkül akkor a pillangókés a legideálisabb választás.


Gyors, nem csukódik be "véletlenül" és hatékony.

2013. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

a rugós változatokon általában keresztzáras pengebiztosítás van, ha elkopik tényleg becsukódhat.. vagy ha nem nyílk ki teljesen.

igazából a pillangóval meg a karambittal is jól bánok, azért mondtam a karambitot mert itthon az nem annyira elterjedt még, és (pillangóhoz hasonlóan) stílusos a használata.

attól meg hogy mezőgazdasági munkaeszköz, még simán kitűnő fegyver volt, hiszen használták is arra!


Legjobb megoldás: nem kell választani, Legyen nálad pillangó meg karambit is. :D

2013. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát igen :D . Ez is egy megoldás, bár ez lehet rosz döntés is, ugyan is ha hirtelen támadnak akkor lehet hogy elgondolkodunk,még ha akaratlanul is egy ezred másodpercet, hogy melyiket vegyük elő, az késleltetheti a védekezést.

Abban igazad van, hogy mindkettő egy remek fegyver, de mégis szerintem a pillangó egy hangyafaroknyival biztonságosabnak tűnik a felhasználóra való tekintettel, valamint ugye nálunk nem túlságosan elterjedt, ami nehezítheti a beszerzését egy minőségibb darabnak, ami biztonságosabb lehet egy gagyi anyagokbúl összegyúrt valaminél ugye...

2013. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

a veszélyesség magadra nézve egyértelmű, hogy a pillangó a pillanat hevében megvághat, aki meg még egy karambittal is megvágja magát annak nem való a kezébe kés...

a karambit elég durva fegyver 2 dolog miatt: vágni és döfni is lehet vele.

a pillangókéssel viszont vágni nem ajánlott szerintem legalábbis, kivéve ha dinnyéről van szó.

a karambit tart egy ideig amíg beleilleszted az ujjad a markolata végén található karikába, de kb egy másodlerc alatt meg is van a dolog.

a pillangókés is tart egy ideig míg előveszed, de annak a késnek a látványa komolyan mondom kb elrettenti az ellenfelet

a helyedben pillangót vennék mert sokkal menőbb

2014. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 CsakÖnmagam válasza:
Helló! Nekem speciel mindkettőből van és én azt mondom hogy a karambittal inkább úgy lehet trükközni hogy húú te ilyet is tudsz a pillangóval meg szinte mindenki tud. Szerintemm a karambit drágább de negéri mert pillanngója mindenjinek lehet de karambitja nem.
2014. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gorogyeckij válasza:
100%

Szia. Nem tudom hogy aktuális-e. Nekem 5 évig volt pillangóm és meg is van. Most 2éves egy karambit (fixem) imádom. Elrettentő kinézete van. És a vágása.. talán a tigris karmolásához hasonlóan nem vág inkább tép(nem véletlen).

A pillangoval gyorsan lehet alkotni de ha brutalitás kell karambit. Bár tény nekem a pillango 1 nap alatt pörgött a karambit húzósabb de ha van pénzed vegyél pillangót utána karambitot. És dönts te. 😊😊 im@dok minden féle kést így nem tudok dönteni melyik jobb. Talán a helyzet válogatja.😊

2015. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Karambit ! Nagyon hatékony fegyver de gyakorlatlan kézben veszélyes lehet. A pillangó kés , minden orszagban illegalas akar 8cm alatt vagy fölötti , a akarambit nem atlagoasan 6cm a pengéje, rugós változatot nem szabad venni mert úgyszintén mindenfele rugós kés illegális. De az zsebből előkapva egybol nyílik. Doug Marcaida Funker Tactical youtube ba onnan mindent megtudsz ! :)
2015. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!